DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Sam Aug 22, 2009 3:52 am

[i][center]Dragi membri S.P.A.S.,[/center]

Va aduc la cunostinta ca, dupa o inactivitate indelungata, clubul S.P.A.S. isi va relua activitatile anterioare.Membri deja inscrisi sunt asteptati sa se isi reia locurile in aceasta organizatie pentru ajutorarea spiridusilor de casa, iar cei care doresc sa sprijine aceasta cauza nobila se pot inscrie, fiind primiti cu bratele deschise.
In curand dragii nostri spiridusi de casa vor avea parte de multe surprize si sper sa fiti alaturi de noi pentru a indeplini visul de a ii elibera de propriile lor conceptii gresite si de a ii determina pe ceilalti vrajitori sa accepte faptul ca nu sunt unicele fiinte, care au dreptul la o viata normala, in liberate absoluta.
[right]
Cu respect,
Mary Mystery[/i][/right]

P.S.: Ideea este ca as vrea sa reluam activitatea in acest club... daca se poate bineinteles.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 15/01/2009
Numar mesaje : 400
Varsta : 32
Casa : Nesortat
Reputatie : 11
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Dum Aug 23, 2009 3:38 am

Sanara era in camera ei, stand in dormitor si avand fereastra deschisa ca sa se aeriseasca in camera. Sanara se simtea plictisita insa citea ziarul Profetul Zilei in care scria ca SPAS si-a inceput din nou activitatea. Pe geamul deschis intra o bufnita care lasa un plic care aterizase direct peste nasul Sanarei. Sanara il lua si il deschise si citi:

INVITATIE

Dezvoltarea istorica a cunostintelor actuale despre alimentatia cu spiridusi de casa

Daca ai primit acest mesaj, inseamna ca esti un vrajitor demn de a intra in acest club de succes. Suntem de abia la inceput si te invitam cu placere sa te inscri si sa participi la toate evenimentele tinute de noi. Dupa o cina de neuitat intre prietenii cu aceleasi hobby-uri sigur te vei simti in raiul carnii de spiridus.

-Este strigator la cer. Sigur autorul acestui club e un viperin. Ar trebui pedepsit cel ce a infiintat un astfel de club. Gandi Sanara

O zbughi pe fereastra cu invitatia in mana si in cateva minute era la sediul SPAS, si o cauta pe mery ca sa ii arate invitatia ce o primise. Sanara avea de gan sa faca ceva pentru inchiderea clubului nou infiintat care contravenea SPAS-ului.
Sus In jos
Yarina N. Holl
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 23/07/2009
Numar mesaje : 81
Varsta : 22
Casa : Astropufi
Reputatie : 8

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Dum Aug 23, 2009 1:01 pm

Ziarul de azi statea pe masa din camera de zi a astropufilor, langa fereastra larg deschisa.
Yara abia se trezise si se ridica acum din pat, intinzandu-se. Dupa ce se imbraca, se duse la fereastra, gestul obisnuit din fiecare dimineata.
Coboand in camera de zi, observa ziarul si citi cu voce tare titlul de pe prima pagina.
"SPAS isi reincepe activitatea"
Se gandi jumatate de minut la asta, tinand inca ziarul in mana si privind pe fereastra in curtea castelului.
'Asta inseamna ca trebuie sa merg la sediu' gandi punand in practica logica ei de ne pus la indoiala. (ooc:adica aia inexistenta)

Se grabi sa iasa din camera, impiedicandu-se de cateva ori pe drumul luuuung spre usa si castigand cateva vanatai.
Reusind sa ajunga vie la usa, cand sa puna piciorul peste prag.... se ciocni de o colega ce tocmai intra.
"Unde arde?" intreba aceasta speriata.
Yara reusi sa zica un 'scuze si nu arde nimic' si o lua la fuga... ca sa se trezeasca iar pe jos.
Dupa 10 minute de alergat, mai mult pe jos decat in 2 picioare, ajunse la sediu unde se intalni cu Sanara.
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 18/05/2009
Numar mesaje : 2552
Stare Relatie : Singura:))
Reputatie : 94
Galeoni : 148
Animal : Yorkshire Terrier-Puffy
Functii : Vanzatoare la "Vajhat Magic"

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Lun Aug 24, 2009 12:15 am

Ginny dormea bustean cand ceasul incepe sa sune...dar Ginny sa se trezeasca??neah.....
Dupa cateva minute de insistenta din partea ceasului Ginny se rdica din pat cu un oftat enervat...doar pentru a se enrva si mai tare cand pe patul unei colege gaseste ziarul din aceea zii in care scriea ca renumita sociateate de ajutorare a spiridusilor isi reia activitatea.
-La naiba,la naiba, la naiba si mie de ce nu mi-a spos nimeni despre asta???ce naiba doar sunt si eu membru acolo....offff...cat o fi ceasul??sper ca nu am intarziat! se uita la ceas si vede ca e 10:30.
-la naiba trebuie sa ajung acolo cat mai repede.......
Iesi val vartej din dormitorul fetelor,poi in drumul ei darma vre-o doula fete dein anul 2 apoi reuseste sa ajunga in sfarsit la sediu unde se intalneste cu Sanara si Yara care stateau de vorba intrun mic coltisor al camerei.

[center]~Ginny Andrews Blackfire~[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://vescanromania.forumz.ro/
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Lun Aug 24, 2009 3:34 am

In aceeasi dimineata, Mary se trezi devreme, cu zece minute inainte de a suna ceasul.Somnoroasa inca, se ridica mecanic si se duse la baie, ca in fiecare dimineata, insa cand se intoarse, pregatita pentru o noua zi, una dintre colegele sale de camera o informa ca tocmai primise ziarul.Cercetasa il rasfoi rapid pentru a cauta un articol pe care o privea in mod direct.
"Asta e! L-au publicat!"
Era vorba despre anuntul cu privire la clubul S.P.A.S., care isi relua activitatea.Lipise si ea anunturi in camerele de zi ale elevilor, insa cineva, iar Mary stia prea bine cine, le luase.Noroc ca editorul ziarului a fost dragut si a acceptat sa publice anuntul, iar in acea dimineata probabil 90% din elevi stiau ca S.P.A.S. a revenit.Era deci momentul sa mearga la sediul organizatie si sa discute cu membrii.Isi lua rucsacul pe care il aruncase cu cinci minute inainte pe pat si iesi alergand din dormitor, iar apoi din Camera de zi a Cercetasilor.

In mai putin de cinci minute, Mary ajunse in fata sediului S.P.A.S. din castel.Se intreba daca inca mai sunt sustinatori S.P.A.S. si, emotionata, deschise usa si intra.Langa geam se mai aflau inca trei fete, Yara, Sanara si Ginny.
"Fetelor, ce bine imi pare sa va vad!" striga Cercetasa, iar apoi alerga spre ele si le imbratisa.

"Ai vazut asta, Mary?" o intreba Sanara inmanandu-i un plic cu o invitatie.Cercetasa o deschise si citi rapid.De la primul rand intelese ca era din partea grupului nou format care consuma carne de spiridus.'Dezgustator... E ca si cum ai manca oameni' se gandi Mary, dupa ce ii inapoie scrisoarea Sanarei.
"Si eu am primit o invitatie de la ei..." le spuse Mary,amintinu-si de bufnita neagra care ii adusese plicul cu o zi in urma.
"Doar nu credeau ca vei accepta?" continua Yara razand.
"Nu stiu ce credeau, insa sunt sigura ca doresc sa atraga si fost membri S.P.A.S. Recunosc ca m-am temut putin ca cineva ne va parasi in favoarea lor, insa acum nu cred ca este posibil." ii raspunse Cercetasa indreptandu-se spre masute, iar apoi le invinta pe fete sa se aseze pentru a discuta putin pana vor ajunge si ceilalti membri.

"Cine sunt cei care au infiintat grupul?Presupun ca Viperini... Doar ei ar putea..." spuse Sanara, care inca se mai gandea la scrisoarea primita in dimineata aceea.
"Nu chiar.Un viperin si doi astropufi.Scuze Yara, insa nu toti Astropufi detin caracteristicile casei.De fapt, am auzit ca exista si un membru de la Ochi-de-Soim si chiar un Cercetas."
"Dar cum de sunt lasate sa infiinteze un astfel de club?Nu e ilegal?" intreba Ginny.
"Nu am studiat foarte bine cazul.Cred ca ar trebui sa ne interesem la Minister, sa aflam clar legile in vigoare.Personal, cred ca un profesor este implicat in asta pentru ca altfel nu puteau deschide clubul."
"De parca nu era de ajuns ca spiridusii sunt greu de convins ca merita sa fie liberi..." spuse Yara, oftand si gandindu-se la bietii spiridusi.
Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Lun Aug 24, 2009 6:05 am

Nu toti Astropufii nu au caracteristicile casei? Poate ca jobenul magic de sortare a cam imbatranit si a inceput sa sorteze gresit. Ar trebui inlocuit. Dar nu ar trebui sa ne preocupe pe noi asta. Avem treburi mai importante de facut. Spuse Sanara. Si cine va merge la minister sa se intereseze de legile in vigoare? As zice ca eu si Mary sa mergem impreuna. Daca suntem doua, avem sanse mai mari sa gasim mai repede. In plus eu am citirea rapida, aproximativ 5820 cuvinte pe minut. Asta in caz ca ne-ar pune sa cautam prin dosarele cu legile in vigoare in caz ca ei nu au timp sa ne explice. Spuse Sanara.
Si ma gandeam la ceva. Dau bani din buzunar fiecarui membru nou ce va intra in SPAS. Asta bineinteles daca e de acord Mary.
Sus In jos
Yarina N. Holl
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Lun Aug 24, 2009 8:25 am

"Nu stiu daca ar fi cea mai buna idee Sanara. Asta ar putea aduce membri numai pentru acei galeoni, sau ar putea sa intre si spioni de la clubul rival. Nu ai de unde sa stii cine e cine." interveni Yara nerabdatoare.

Fetele dezbatura subiectul in liniste cateva momente, dupa care se intoarsera la cat de legal e ceea ce facea clubul celalalt.
"Daca omori un spiridus, nu e considerata crima? Daca il mai si mananci nu e deja canibalism?" zise Sanara suparata.
Yara se gandea cum ar putea cineva din aceeasi casa cu ea sa faca asta. Sunt si spiridusii fiinte vii cu sentimente, daca pe ei (cei din club) i-ar taia cineva ca sa ii manance, cum s-ar simti?

"Da, dar pana nu ajungem la Minister, nu putem sa facem nimic impotriva lor... si chiar daca e impotriva legii.." incepu Mary.
"Va trebui sa ne punem impotriva unui profesor" termina Yara, uitandu-se prin colegele ei ce aveau fetele ingrijorate.
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Lun Aug 24, 2009 8:34 am

-Si daca acel profesor e Snape?? nu stiu cum am reusi daca ne-am pune impotriva lui Snape! zise Ginny cu sarcasm din plin.
-Macar incercam Ginny! spuse Marry hoatrata.....si ce poate sa ne faca inafara scaderi punctelor caselor nostre?

-Bine bine trebuie sa ne gandim la altceva...ca pana va duceti voi la minister cine stie ce vor face clubul ala...cine stie cati spridusi de casa vor omora si ii vor manca???Spuse Ginny pe un ton inversunat
-Trebuie sa facem ceva cat timp Sanara si cu Mary sunt plecate!interveni si Yara.
-Problema e ce sa facem in legatuira cu asta! mai zise Ginny uitandu-se cand la una cand la alta.

Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Lun Aug 24, 2009 10:02 pm

Pe mine ma ingrijoreaza un lucru: Poate ca stiti vorba aia: "cine fura azi un ou, maine fura un bou" probabil ca in viitor acest proverb se va aplica si membrilor clubului advers, mai ales in cazul viperinilor, intr-o alta varianta: "cine manaca azi un spiridus, maine poate manca un copil de incuiat" Chiar ar fi groaznic daca s-ar ajunge pana acolo, incat povestile despre vrajitorii rai si canibali sa devina realitate. Spuse Sanara.
-Am un secret sa iti spun Mary, spuse Sanara. Bufnita trebuie sa soseasca din clipa in clipa. nu am vrut sa il dau personal ci via bufnita, ca e mai confidential. Spuse Sanara.
Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 04/08/2009
Numar mesaje : 128
Varsta : 25
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 12:01 am

Ella statea in turnul astropufilor, uitandu-se pe cele doua invitatii primate. Una era de la prietenel e ei, Kenya si Ginny care o invitau in clubul “Dezvoltarea istorica a cunostintelor actuale despre alimentatia cu spiridusi de casa” , iar cealalta era o invitatie in clubul S.P.A.S.. Ella se gandea ca ar fi normal sa se alature prietenelor ei, dar nu era de accord cu torturarea spiridusilor. Intr-un fel, ea chiar ii considera egali cu vrajitorii. Cat despre sangele de incuiat … pentru numele lui Dumnezeu, ea avea sange semi-pur, cum ar fi putut face asta. Aruncand ambele invitatii in foc, Ella spuse incet “Imi pare rau fetelor, dar nu sunt buna pentru torturarea spiridusilor.”
Fata parasi turnul astropufilor, indreptandu-se spre central S.P.A.S. Acolo auzi o scurta discutie intre Ginny Blackfire, Yarina Nashawa Shazi, Sharma Sanara si Mary Mystery. Auzind afirmatia lui Ginny despre lupta contra profesorilor si ca se temea ca in cale le va sta Severus Snape, Ella le zise:
“Stati calme, nu o sa fie el profesorul care sa ne opreasca. SIncer, chiar nu cred ca o sa se bage in treaba asta, iar daca o face, o sa vorbesc cu el. Sa zicem ca e un avantaj in a fi bun la potiuni” spuse Ella si le facu cu ochiul.
Observand privirile aruncate de fete, care clar nu aveau incredere in ea deaorece era prietena viperinei si a lui Ginny di Hahalina, Ella spuese:
“Calm! Nu sunt spion sau asa ceva. E adevarat, sunt prietenel emele si nu o sa ma cert cu ele, dar asta nu o sa ma opreasca sa incerc sa protejez spiridusii!”
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://taraduncanromania.smfforfree.com/index.php
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 12:28 am

-Ella, ca tot ai adus vorba despre potiuni si avantajul de a fi bun la potiuni as putea sa iti spun un lucru: Potiunile e matria mea preferata, insa la cat de al naibii e Snape, chiar daca invvat si ma straduiesc atat de bine, daca nu as face pregatire cu el nu mi-ar pune notele pe care le merit. E 25 de galeoni sedinta de 2 ore, si se face 1 data pe saptamana si chiar si in timpul vacantei.
La una din sedinte mi-a spus ca i-as putea calca pe urme, la cat de priceputa sunt. . Si ce vreau sa va spun, e ca stiu o potiune care are aceeasi culoare si din toate punctele de vedere seamana cu sangele de incuiat. Efectul ei este ca transforma pe cel ce o bea in spiridus. Insa nu am de gand sa o folosesc vreodata, am spus asta doar ca fapt divers. Spuse Sanara.
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 12:35 am

-Da ca tot veni vorba de potiuni....Snape ma uraste pur si simplu de cand am gresit o potiune si i-am marit lui nasul....de atumnci oricta ma-s stradui sa invat ca lumea si sa fac potiunele perfecte el tot nu imi da nota maxima.dar revenind la subiect...ce facem in legatura cu clibul advers daca Snape e in spatele lui???

-Pai una dintre noi trebuie sa incerce sa vorbeasca cu Snape sau cine o fi profesorul din spatele acestei magarii! afirma si Yara
-Daca e vorbesc eu cu profesorul care e in spatele acestiu club!cat de greu poate fii?intreba Ella incercamd sa faca ce e mai bine pentru spiridusii de casa.

Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 1:01 am

Ella le asculta pe fete si o bufni rasul gandindu-se la nasul urias pe care il avea Snape din cauza potiunii lui Ginny Blackfire.
"Fetelor, uitati, el nu e in spatele prostiei asteia. iar pe mine nu ma uraste pentru ca se simte dator intr-un fel. Vedeti voi, in timp ce el era Devorator sub acoperire, iar parintii mei in Ordin, au colaborat foarte bine. Din pacate, cand parintii mei au fost ucisi de tampitul ala de Voldemort, el era acolo, dar nu a putut face nimic. De atunci, se considera dator pentru ca nu a intervenit si e uimit ca nu-l urasc. Ma rog .. am trecut peste asta asa ca nu are sens sa mai aducem subiectul in discutie. Cat depspre potiunea ta Sanara, cred ca te referi la Blodios Bluspor. E destul de usoara din punctul meu de vedere, dar cred ca e putin cam prea dur sa facem asta. Iar in spatele grupului e profesoara de transfigurare, Ginny di Hahalina. Chiar credeti ca exista cea mai mica sansa de a o convinge sa renunte la grup?"
Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 2:24 am

-Giny, profesoara de transfigurari? O profesoara de la Astropufi? Chiar nu ma asteptam la asa ceva. mai ales nu ma asteptam ca Ginny sa faca asa ceva. Nu stiu cat de greu va fi sa o facem sa renunte, dar pariu ca nu e ea de vina ci a fost corupta de un viperin. Si banuiesc ca Kennya e de fapt capul. Spuse Sanara.
Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 3:22 am

"Nu stiu ce sa zic. Ele chiar considera ca este bine ceea ce fac. La fel ca si multi alti vrajitori, considera ca spiridusii de casa sunt sclavi, iar daca sunt sclavi, nu conteaza daca sunt mancati sau nu. Cred totusi ca exagereaza putin cu sangele de incuiat si mancarea de spiridus. Oricum, nu prea cred ca avem sanse sa le convingem de egalitatea in drepturi intre spiridusi s i rajitori." spuse Ella ganditoare, uitandu-se la celelalte fete din sala.
Fata se duse si se uita pe geam, spre turnul in care se afla sediul Kenyei, al lui Ginny si al membrilor grupului lor.
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 3:32 am

-Nu stiu poate reusim sa ne opunem cumva...spridusii de casa nu trebuie tratati astfel...sunt si ele niste fiinte pentru numele lui Dumnezeu!!!Exclama Ginny B invesunata.
-Da si cum vrei sa ne opunem...daca Kenya si Ginny sunt implicate in asta?is spuse Mary punctul de vedere apoi se duse la geam langa Ella uitandu-se cu ura catre sediu de "torturare a spiridusilor".
-Gasim noi o cale!chiar daca trebuie sa ne punem prost cu profesoara de transfigurare!ibterveni si Yara.

Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 3:42 am

'Haideti fetelor. Nu sunt asa malefice cum le descrieti voi. Daca am putea sa le demonstram in vre-un fel ca spiridusii sunt egali, ca au si ei suflet... sunt sigura ca daca ar intelege s-ar comporta altfel."
Ella se urca pe pervaz, uitandu-se la ploaia care spala totul, atat lucrurile rele, cat si cele bune. Ella se gandea la potiunea de care ii amintise Sanara, dar stia ca nici Ginny, nici Kenya nu s-ar lasa usor pacalite de o astfel de potiune. Si se intreba daca chiar ar face o asemenea potiune pentru prietenele ei.
"As putea incerca sa vorbesc cu ele, sa vedem ce parere au"
Chiar atunci trei bufnite isi facura aparitia in camera, aducand ceea ce parea a fi o friptura de pui si niste vin rosu.
"A comandat cineva ceva de mancare?" le intreba Ella pe fete, dar acestea dadura din cap in semn ca nu. Ella deschise sticla de vin, dar cand mirosi nu se putu abtine si o arunca la cativa metri de ea.
'Nu pot sa cred ca au facut asa ceva." urla ea. "Asta e sange de incuiat si sunt sigura ca aia e friptura de spiridus" spuse fata, ingrozita de idea ca cineva chiar ar putea manca si bea asa ceva.
Ella facu o vraja si aduna sangele inapoi in sticla, curatand totul, dupa care o sigila si o trimise in levitatie langa restul pachetelor, in timp ce incerca sa stea cat mai departe de ele.
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 4:13 am

"Ingrozitor!" striga Mary privind socata punga cu friptura de spiridus.Nu putea suporta asta...Era prea mult! Cateva lacrimi i se scursera pe obraji, le sterse apoi se duse in cel mai indepartat colt al camerei pentru a se gandi.
Mary stia ca trebuie sa gaseasca impreuna o solutie pentru a ii ajuta pe spiridusi, insa nu era atat de usor.I se parea strigator la cer sa priveasca cum zeci de spiridusi sunt ucisi fara mila si sa nu faca nimic.Pentru o secunda ii trecu prin minte o imagine oribila, insa o alunga imediat din minte.
'Nu, eu nu as putea niciodata sa ranesc pe cineva, nici chiar pe acele creaturi fara inima care tortureaza bietii spiridusi.Trebuie sa existe o cale mai pasnica de a rezolva totul' isi spuse Mary, in timp ce se indeparta de fereastra, analizand diferite posibile solutii.Zambetul ii reveni pe chip si, bucuroasa, iuti pasul si ajunse langa Yara.Ii sopti ceva, iar apoi incepu sa le vorbeasca celorlalte fete:

"Aceasta situatie pare sa nu aiba nicio cale de iesire, insa nu este chiar asa.Cu putin timp in urma, majoritatea vrajitorilor avea spiridusi de casa care se ocupau de treburile casnice.Da, erau sclavii lor pe viata, insa niciunul nu isi ucidea sclavul.Exista desigur si exceptii, iar cateva dintre ele se afla in clubul advers. Nu avem sanse sa le convingem ca ceea ce fac este un mare rau, lor nu le pasa, nu au inima, sunt fiinte care se gandesc doar la propriul beneficiu." Pentru o clipa Cercetasa se opri si o privi pe Ella, care avea prietene in celalalt club.Nu dorea sa ii jigneasca prietenii, insa acesta era adevarul.Ce om normal putea ucide niste fiinte care pot gandi singure, pot face vraji, pot iubi, pot avea prieteni?Doar niste... monstri...

"Si atunci ce putem sa facem?Nu putem sa suportam situatia aceasta!!!" intreba Ginny furioasa.
"Da, nu putem suporta... Atatea victime..." completa Sanara, gandindu-se si ea la o solutie.
"Mie nu imi pasa cu cine trebuie sa ne punem.Nu imi pasa ca una dintre membrele celuilalt club este profesoara de Transfigurari... Eu nu am nevoie de orele ei si in plus doamna profesoara McGonagall ar fi bucuroasa sa ne ofere chiar ea lectii.Este bunica unei foarte bune prietene." continua Mary, amintindu-si de vechea ei prietena Hermione McGonagall, care era plecata in Japonia pentru schimb de experienta."Sper ca si voi sunteti pregatite sa faceti orice sacrificiu pentru spiridusi pana cand nu va fi prea tarziu."
"Bineinteles", "Sigur" se auzira voci din camera, Mary intelese ca grupul lor era mai unit ca oricand.Ideea Sanarei de a oferi bani celor care doreau sa se inscrie in S.P.A.S. era de prisos.Nu aveau nevoie de membri falsi, ci doar de persoane cu adevarat devotate acestui scop.

Dupa o pauza de cateva secunde, Mary continua:
"Planurile noastre nu pot fi expuse in vazul lor.Stiu o modalitate prin care doar voi veti afla la ce m-am gandit, fara ca membrele din celalalt grup sa poata face vreo miscare."
Cercetasa o privi pe Yara, care stia deja despre ce era vorba si ii inmana un bilet.Acelasi bilet il inmana si celorlalte fete, Sanara, Ginny si Ella.

"Ops.Am uitat sa va spun ca biletul se va autodistruge intr-un minut.Cititi-l repede!Si sa nu uit, am aplicat o vraja asa ca nimeni din aceasta camera nu poate dezvalui continutul biletului altor persoane, nici macar sub efectul vrajii Imperio!" spunand acestea, Mary zambi gandindu-se ca spionajul nu le va mai folosi la nimic mebrelor din clubul condumatorilor de carne de spiridus:'Fara sa spioneze nu sunt nimic....Saracii!'
Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 4:39 am

Sanara citi biletul si imediat ce il termina de citit, biletul ii explodase in mana, fara sa aiba timp sa il arunce.
Isi dadu seama ca fusese aruncate vraji asupra biletului, ceea ce o facu multumita. Si era mai fericita ca oricand pentru ideea lui Mary. Era singura idee care parea ca va tine dar poate totusi mai greu de realizat, dar incercarea sigur merita.
-E foarte buna ideea ta, Mary. Si sper ca iti place si ideea mea cu zvonul, pe care se pare ca au muscat-o.
Spuse Sanara.
Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 5:51 am

Ella observa ca Mary o privise, asa ca ii zambi si ii spuse:
"Stai linistita. La urma urmelor, chiar si prietenii au uneori opinii diferite, nu?"
Cand Mary ii dadu biletul, Ella il citi rapid si il arunca inainte sa arda. ideea nu era rea, dar foarte greu de realizat.
"Chiar crezi ca o sa reusim chestia asta?" o intreba ea pe Mary, dupa care spuse, mai mult pentru ea:
"Hmm...macar putem incerca...cine stie, sortiii ar putea sa fie de partea nioastra."
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 6:05 am

Ginny fu surprinsa de ce continea blietul era un plan bazat, dar foarte greu de pus in practica....dar cu multa munca poate vom reusi! neaducandu-si aminte ca biletul va exploda Ginny s etrezi cu biletul explodat in mainile ei.injurand in minte i se adresa lui Mary.

-Genial Mary...dar chiar crezi ca o sa reusim e totusi destul de dificil sa faci asta.....
-Normal cu molta munca vom reusi!raspunse Sanara inate sa poata spune ceva Mary.

Sus In jos
Yarina N. Holl
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 8:27 am

Yara tinu biletul in mana ceva timp, gandindu-se... dupa 10 secunde isi dadu seama ca Mary zisese ceva de explodat si il desfacu repede. Citi mesajul si fata i se lumina cu fiecare cuvant.
Nu apuca sa il arunce, ca ii si exploda in mana, degetele ei devenind negre.
"Mary, poti la urmatoarele bilete, te rog, sa le dai limita de timp 2 minute?" intreba incercand sa se curete.
"Da, deci cum ti se pare?"intreba Mary.
"E o idee buna, dupa cum au spus si celelalte fete e greu de realizat, insa nu imposibil."
zise Yara convinsa de ceea ce spunea.

Se duse si se aseza jos, avea 'nasul foarte fin' si simtea orice miros care se afla in mai putin de 10 metri. Iar cum Ella statuse langa ea cand desfacuse sticla de sange, Yarei ii venise rau.
"Cred ca ma fac vegetariana." spoti ca pentru sine.

ooc: Uitati, am citit mai multe topicuri de pe forum si am vazut ca deja conflictul nu se mai limiteaza la cluburi, iar intentia noastra nu e sa devina un world war, nu? As zice ca o sugestie ca ceea ce tine de cluburi, sa ramana aici, nu sa se extinda pe tot forumul, ca stricam tot de incearca raizen sa faca referitor la conferinta aia din care nu am inteles mai nimic Laughing ideea e ca daca vrem sa avem o poveste comuna sa nu ne abatem de la subiect. Nu va suparati acum pe mine, am zis si eu o parere.
Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mar Aug 25, 2009 8:36 pm

Observand ca Yarina mai are putin si vomita, Ella facu o vraja si aluinga orice urma de miros din camera, astfel ca pana si cel mai sensibil nas nu ar mai fi simtit ceva. Uitandu-se la poachetele primite, Ella se itnreba ce sa faca cu ele.
"Ce ziceti, le trimitem inapoi pachetele? Nu am de gand sa mai vad chestioa asta mult timp pe aici. Ma intorc imediat."
Ella iesi pe usa si in doar cateva minute se intoarse cu bufnita ei, Ice, o bufnita alba precum neaua si cu inca doua bufnite ale scolii, negre precum noaptea.
Ella se apuca si lega cele doua pachete de picoarele bufnitelor, dupa care se aaseza la masa si se pregati sa scrie un bilet.

Citat :
Ginny, Kenya, stiu ca numai voi puteati sa nascociti o asemenea idee de a trimite pachete false. Totusi, nu cred ca voi chiar sperati sa ne puteti pacali cu aceste etichete false si sa ne faceti sa mancam asa ceva.
Prin urmare, va trimitem pachetul inapoi, dat fiind ca nu am nici cea mai mica dorinta de a avea asa ceva langa mine si as prefera ca data viitaore cand mai aveti asemenea idei sa va abtineti.

Cu drag,
Sper ca inca prietena voastra,
Ella

Ella lega biletul de pachet si trimise bufnitele la clubul de Dezvoltare istorica a cunostintelor actuale despre alimentatia cu spiridusi de casa.

"Ce propuneti sa facem acum?"
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mier Aug 26, 2009 4:24 am

OOC: Sunt perfect de acord cu Yara! Nu are rost acum sa explic tot ce am vrut sa spun... Eu un topic RPG asa ca ma voi rezuma doar la acest lucru.

BIC:
Imediat dupa ce Ella termina fraza, usa se deschise brusc, iar in prag aparu un spiridus maruntel imbracat in costum de baseball, cu o sapca bleu pe cap.Toate fetele il privira uimite, intrebandu-se probabil cine era.
"Hey, Walby!" striga Mary, iar in clipa urmatoare era langa spiridus si dadea mana cu el."Ce bine iti sta cu sapca asta, smecherule!" continua Cercetasa, iar apoi il lovi in gluma peste cozoroc.Realizand ca celelalte fete ii priveau nedumerite, Mary se inchise usa si il prezenta pe noul lor musafir:
"El este Walby, unul dintre spiridusii mei, care locuiesc in casa familiei mele din Pestera lui Godric!"
"Sunt incantat sa va cunosc, domnisoarelor si va multumesc in numele tuturor spiridusilor pentru ceea ce faceti pentru noi!" spuse Walby, scotandu-si sapca din cap si indreptandu-se pe rand spre fiecare fata pentru a face cunostinta.Dupa ce incheie acest ceremonial, se apropie din nou de Mary si ii spuse:
"Cred ca este mirata sa ma vezi aici, insa s-a intamplat ceva groaznic si a trebuit sa vin aici sa iti spun.Il stii pe Oakley?Era prietenul meu cel mai bun, il stiu de cand m-am nascut...N-o sa iti vina sa crezi! A fost capturat, iar astazi am fost anuntat de un alt prieten ca l-au ucis si l-au mancat.Se spune ca ar fi fost mana cuiva de la Hogwarts!"
Intr-adevar Mary il stia pe Oakley, era un spiridus orfan tacut, insa foarte de treaba.Era si el, precum spiridusii lui Mary, liber, insa cazuse intr-o cursa si fusese capturat.Cercetasa le explica apoi, pe scurt, motivul vizitei lui Walby, adaugand:
"Puteti, bineinteles, sa va aduceti si voi spiridusii vostrii la sedinte, insa eu nu v-as sfatui.Cred ca este destul de periculos, iar siguranta lor este foarte importanta.Eu il voi trimite pe Walby acasa, nu vreau sa pateasca nimic rau!"
"Hei, Mary, doar nu crezi ca te las eu singura? In amintirea bunului Oakley va voi ajuta!Nu pot sa permit ca noi, spiridusii sa fim macelariti fara sa putem sa ne aparam!" comenta Walby pe un ton impunator, incercand sa demonstreze ca si el le putea ajuta.Pana la urma erau egali, spiridusi liberi si vrajitori.

In urmatoarele minute se asternu tacerea, Walby aflase si el planul lui Mary si era de acord cu el, cu toate ca era constient ca va fi foarte greu.La acelasi plan se gandeau cu totii, mai putin Cercetasa, care realiza brusc ca trecuse cu vederea un aspect foarte important.
"Ei ne-au trimis sange de Incuiat! De unde il au?Provine de la persoane care au murit pe cale naturala sau au si ei un amestec in toata povestea?" intreba Mary, gandindu-se fara sa vrea la parintii si bunica ei.Si ei erau Incuiati, prietenii ei erau Incuiati, cunostea atatea persoane Incuiate, traise printre ei timp de 10 ani si continua sa o fac in vacante.
Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mier Aug 26, 2009 6:28 am

-Ah, sange de incuiat gasesti la tot pasul. Probabl ca au cumparat pe sub mana de la vreun laborator de analize sau de la vreun spital. nu cred ca au omorat pe cineva, cel daca ar fi facut-o ar fi aparut stirea la televizor. Cel putin nici un vrajitor pana acum nu a omorat pe cineva pentru sange de incuiat. Insa ei nu stiu dar se expun la diferite boli band acel sange, dar probabil ca pentru ei nu este o problema avand in vedere ca sunt vrajitori si isi pot face potiuni de insanatosire.
Si ma bucur pentru faptul ca Walby vrea sa ne ajute in planul nosru secret. Spuse Sanara.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   

Sus In jos

Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cluburi magice :: S.P.A.S - Societatea pentru ajutorarea spiridusilor-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog