DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 04/08/2009
Numar mesaje : 128
Varsta : 25
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 2
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mier Aug 26, 2009 8:37 pm

Fetele stateau in camera si discutau, gandindu-se la cum si-ar putea duce planul la sfarisi. Chiar atunci, pe geam intra o bufnita neagra ce avea un bilet si un pliant. Ella lua biletul si il citi cu voce tare celorlalte fete:

Hombrelusci si mujerici din spas,

Va multumim pentru ca ne'ati trimis inapoi pachetele cu mancare. In schimb, va trimitem acest frumos pliant cu anatomia spiridusilor de casa. V'am incercuit organele cele mai gustoase, daca veti vrea vreodata sa parasiti spas'ul.
Va rugam sa acceptati cadoul nostru.

Cu drag,
Maya [ o nenorocire de oachi-da-soaima !! ] , Kennya, Shayera si Ginny.

Deschizand pliantul si vazand spiridusii, Ella simti nevoia de a strange pe cienva de gat.
Aceasta facu o vraja si multiplica pliantele, inlocuind capul fiecarui spiridusi cu cel al unui membru al clubului de Dezvoltare istorica a cunostintelor actuale despre alimentatia cu spiridusi de casa.
Ella se duse la geam si o striga pe bufnita ei , Ice.. Cand aceasta veni, Ella ii lega de piciorus pliantele si un biletel pe care scrisese 'Voua v-ar placea sa fiti in locul lor?'

Ella urmari zborul bufnitei si felul in care se itnalta, indreptandu-se spre turnul celuilalt club.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://taraduncanromania.smfforfree.com/index.php
Yarina N. Holl
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 23/07/2009
Numar mesaje : 81
Varsta : 22
Casa : Astropufi
Reputatie : 8

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Mier Aug 26, 2009 11:30 pm

ooc: obosim bietele bufnite Laughing
ooc2: nu imi merge sa scriu nici cu culori nici cu italic etc
bic: 'Ce dragut e Walby., nu mi-l imaginez intr-o ciorba' zise in gand Yara ce o ascultase pe Ella citind pliantul si asculta ce au trimis inapoi, incepand sa rada incet.

"Uitati ca vine alt pachet!: sopti Yara prinzand scrisoarea din zbor, iar Mary pachetele.

Incepu sa citeasca cu voce tare:

"Nenorociri din spas,

Va multumim pentru imaginea de pe pliante.
In schimb va trimitem inapoi mancarea, observand ca :
a) Starea viastra de subnutritie se agraveaza;
b) Duceti lipsa de informatii despre anatomia spiridusilor. Dar, daca ne inselam, veti stii sa va dati seama ce componente ale corpului spiridusilor va trimitem.

Cu drag,
Cele mai infocate fane ale carnii de spiridus,
Kennya, Maya, Ginny si Shayera.

Ps : Nu, pentru ca spiridusii sunt cei mai nespalati si umili dintre sclavi, si doar putini sunt gustosi. Chiar acum am terminat un ospat pe cinste."

Terminand de citit, se uita cu oroare la pachet si un val de miros veni spre ea.
Nu apuca sa se aseze, iar Ella nu mai fu asa de rapida cu trimisul pachetelor in colt. Fata simti ca o ia ameteala si pana sa isi dea seama, lesina.

Se 'trezi' intr-o camera unde erau legati niste spiridusi de maiini si de picioare si incerca sa le desfaca legaturile. Nu reusi.
Se mai plimba printre ei si atunci observa cateva umbre negre ce se aplecau asupra unui spiridus ce tipa. (ooc3: asta am visat eu noaptea asta Laughing )

Chiar atunci incepu sa tipe, numai ca sa se trezeasca cu o multime de voci pe ea
"S-a trezit?"
"Cred, a fost lesinata destul de mult."
"Yara? Esti bine?"
"Vrei sa dormi?"
La ultima intrebare, fata incepu sa tremure si zise foarte repede "Sunt bine".
Se aseza pe un scaun si le povesti visul.
Acum parea ca mirosul nu mai e asa de puternic, asa ca intreba ce au facut cu pachetul.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Joi Aug 27, 2009 2:38 am

Ella se dadu repede la o aprte pentru a lasa bufnitele sa intre si o asculta pe Yarina citind biletul, dar inainte sa aiba timp sa arunce pachetele cat mai departe de ea si celelalte fete, Yarina lesina.
"Probabil e de la miros. A zis ca e foarte sensibila." Ella se apuca sa curete aerul din camera, in timp ce celelalte fete ascundeau mancarea in cel mai indepartat colt, facabd o vraja in jurul pachetelor astfel ca mirosul sa nu mai treaca de ele.
Ella si celelalte fete se apucara apoi sa incerce sa o aduca pe Yarina in simtiri. Cand aceasta se trezi, fetele o luara la intrebari, iar cand auzira visul, se cutremurara.
"Mda...probabil o sa ne urmeasca amintirile sarmanilor spiridusi si in somn" spuse Ella
Fetele ii explicara Yarinei ce au facut cu pachetele pentru a nu se mai simti mirosul si se gandira ce ar putea face.
"Ma intreb daca nu ar trebui sa le invitam la o intalnire in cadrul clubului S.P.A.S. si sa incercam sa vorbim cu ei si sa le explicam ca si spiridusii au drepturi." sugera Ella

ooc: o da, sarmanele bufnite.
ooc 2: pentru Ginny - mersi pentru faza cu fanteziile - crede-ma, nu am : )) = )) si btw, Ice e alba, nu roz = ))
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Varsta : 24
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Joi Aug 27, 2009 2:59 am

"Ma tem ca ar fi inutil, insa am putea incerca." spue Mary, imaginandu-si cat de frumos ar fi sa le convinga ca si spiridusii au aceleasi drepturi ca si ale vrajitorilor.S-ar termina acest conflict si ar lupta impreuna pentru libertatea spiridusilor.'Vise, vise...' ii sopti latura pesimista a sa, care de cele mai multe ori era mult mai puternica decat cea optimista.

"Poate ca ai putea sa le trimiti tu o invitatie, Ella! Daca esti prietena lor poate te vor asculta si vor veni pentru a discuta!" sugera Ginny, iar celalte fete fura de acord cu aceasta idee.
Walby, care intre timp ii adusese un pahar cu apa Yarei, crezand ca inca se mai simtea rau, se apropie de Mary si ii sopti:
"Raman si eu daca vor veni, sa stii."
"Esti nebun?" striga Cercetasa, facand ca toate privirile din sala sa se indrepte catre ei."Nu, nu.. tu pleci acasa si te intorci cand va disparea orice pericol!" continua Mary, ingrozita de idee de a-si vedea spiridusul la un metru de acele consumatoare de carne de spiridus.
"Nu ar trebui sa le provocam atat de rau, nu-i asa, Walby?" sugera Ginny, sprijinind-o pe Mary.In cele din urma, spiridusul accepta sa se intoarca acasa cu o singura conditie, sa fie chemat cand posibila intalnire se va incheia.
Sus In jos
Ella Tamashi
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Joi Aug 27, 2009 3:54 am

Ella stia ca nu sunt sanse, dar uneori avea un optimism dus la extrem, desi in moemntul de fata nu putea spera decat ca nu se va ajunge la o lupta. Nu stia daca o sa poata sa arunce vraji impotriva prietenelor ei. Ducandu-se la o masa din apropeire, incepu sa le scrie fetelor un bilet.

"Kenya, Ginny, Ada,

Sunteti invitati alaturi de alti membrii ai grupului de dezvoltare istorica a cunostintelor actuale despre alimentatia cu spiridusi de casa la o intrunire S.P.A.S. pentru a discuta si speram noi, a ajunge la o intelegere.
Fetelor, sper ca veti accepta sa veniti azi, in clubul nostru, turnul de Vest, cat mai curand posibil.

Va asteptam,
Ella si toti membrii S.P.A.S."

Ella o chema pe Ice, bufnita ei alba si lega biletul de piciorusul acesteia.
"Du biletul fetelor, Ice!" ii spuse Ella, dupa care o lasa pe Ice sa isi i-a zborul.
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 18/05/2009
Numar mesaje : 2552
Stare Relatie : Singura:))
Reputatie : 94
Galeoni : 148
Animal : Yorkshire Terrier-Puffy
Functii : Vanzatoare la "Vajhat Magic"

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Joi Aug 27, 2009 4:12 am

Ginny vazu cum bufnita ellei sa indeparteaza apoi isi indrepta din nou atentia spre fete:
-Bun acum nu ne ramane decat sa asteptam...poate ce in cele din urma vor accepta invitatia si vom discuta cu ele prntru a le face sa inteleaga ca si spiridusii au drepturile lor!
-Da asa e poate ajungem vumva la o intelegere cu ei!o sustinu Yara pe Ginny.
-Da si eu as fi bucuroasa daca ceilalti mebri din club ar accepta invitatia noastra!aproba si Mary

[center]~Ginny Andrews Blackfire~[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://vescanromania.forumz.ro/
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   Sam Aug 29, 2009 2:50 am

Timpul trecea, iar membrii grupului advers pareau sa nu aiba nici cea mai mica intentie de a accepta invitatia.
'Normal... Cum puteam sa imi imaginez ca vor accepta si mai ales ca vor inceta sa mai consume spiridusi de casa?' isi spuse Mary in timp ce se invartea prin camera, aruncandu-si din cand in cand privirea asupra turnului in care isi avea clubul advers sediul.
"Pana la urma cred ca singura sansa este tot cea care v-am spus-o prin acel bilet." zise Mary, vazand ca trecuse deja o jumatate de ora si nu primisera niciun semn de la ei.
"Da, dar poate ar trebui sa mai asteptam un pic.Or fi prea ocupati sa se indoape cu mancare." sugera Sanara, ingrozita de ideea de a ucide un biet spiridus nevinovat.
"Da, asteptam.As astepta o viata daca as stii ca astfel totul se va rezolva, insa ma tem ca nu va duce la nimic aceasta intrunire, dar cine stie... Poate ii convingem in sfarsit!" continua Mary, iar apoi se aseza la masa si isi aranja insigna S.P.A.S. de pe roba.

Edit by Ginny: nu disperati , momentan mancam spiridusi , dup'aia va raspundem Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]   

Sus In jos

Reunirea![S.P.A.S. se intoarce]
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cluburi magice :: S.P.A.S - Societatea pentru ajutorarea spiridusilor-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit