DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

- Biroul profesoarei -

In jos 
AutorMesaj
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: - Biroul profesoarei -   Sam Sept 25, 2010 11:43 am

Isabella intră în biroul său și închise ușa în urma ei cu un zgomot surd. Se îndreptă spre biblioteca din spatele scaunului și căută din priviri un titlu pe una dintre cărți.
Când în sfârșit o găsi, zâmbi satisfăcută și o luă delicat în mână așezându-se pe scaun și sprijinindu-se cu coatele de birou o deschise. Era o carte veche, paginile îngălbenite de vreme abia dacă mai puteau fi citite, iar coperta indica un singur titlu: "Ierburi magice".

Lăsă cartea grosă învelită în piele neagră pe birou și își trecu o mână prin părul brunet. Ochii ei albaștri se plimbară prin camera spațioasă și luminată de fereastra mare cât jumătate din perete. Perdelele erau date la o parte pentru ca lumina să poată pătrunde în cameră.
Pe pereți erau așezate cu grijă tot felul de tablouri, regulile pentru orele de Ierbologie, iar peretele din aptele biroului era în întregime cu rafturi pline cu tot felul de cărți. Lângă fereastră erau o măsuță din sticlă și două fotolii. Pe biroul ei se odihneau planuri de lecții, un teanc de teste, o călimară cu cerneală neagră și două pene de scris diferite.

Era biroul ei. Biroul ei de profesoară. Își începuse munca de curând și se obișnuise cu ideea trecerii anilor.
Privi din nou cartea pe care tocmai o luase din bibliotecă. Zâmbi din nou și o deschise la a treia pagină.
"- Se pare că voi schimba puțin planul obișnuit de lecții.."

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Isildur in Mier Dec 01, 2010 11:14 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Isabelle Smith
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 28/12/2010
Numar mesaje : 239
Varsta : 22
Casa : Viperini
Stare Relatie : Singura :-)
Reputatie : 153
Galeoni : 58
Animal : Hamster-Jumpy

MesajSubiect: Re: - Biroul profesoarei -   Vin Dec 31, 2010 12:09 pm

Am intrat.
- Buna ziua, doamna profesoara!
Doamna isi misca capul in semn de salut.
- Eu sunt o eleva noua, tocmai m-am inscris. Numele meu este Isabelle Smith, insa imi puteti spune si Iz. Umm...sa nu pierdem vremea cu numele, totusi. Vroiam sa va intreb, trebuie si eu sa dau testul, chiar daca nu am ajuns la primele doua lectii?
Asteptam raspunsul profesoarei, zambind.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 24
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: - Biroul profesoarei -   Mier Ian 12, 2011 4:22 am

Isabella ii zambi fetei si o saluta la randul ei.
"- Da, trebuie, Isabelle. Chiar te rog sa faci si testul, dar inainte de asta, consulta cele doua lectii. Succes!" >:d<

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: - Biroul profesoarei -   

Sus In jos

- Biroul profesoarei -
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Hogwarts :: Orele de Curs :: Ierbologie-
Mergi direct la:  

Creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog