DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Visand cu ochii deschisi

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 25
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 1:53 am

Am iesit din scoala . Astazi aveam de gand pur si simplu sa ma asez pe undeva,prin imprejurimi si sa imi rascolesc amintirile care ma macina pe dinauntru. Eram imbracata destul de subtire,eram somnoroasa,putin cam adormita chiar. Dar ma plitiseam sa stau pur si simplu inauntru si sa ma uit pe pereti. Jurnalul il lasasem pe pat,stiam ca nimeni nu va umbla. Apoi cu pasi marunti si plictisiti am iesit din scoala. Uitandu-ma in dreapta si in stanga,apoi visand cu ochii deschisi catre cer am ajuns langa..."Salcia Batausa".. Mda,superb,am gandit eu. Nu ma apropiasem indeajuns de ea si gasisem un loc unde sa ma asez . Asa ca fara sa ma mai uit in jurul meu m-am asezat pe spate in iarba si priveam cerul de un albastru deschis dar cu niste pete albe pe el. Norii... Care completau peisajul mirific din jurul meu..Am inchis usor ochii si visam..sufeltul meu visa...

OOC:Continua Ev>;d<

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 10/10/2010
Numar mesaje : 582
Varsta : 24
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura.
Reputatie : 112
Galeoni : 41
Animal : Caine Bichon - Lily; Bufnita alba - Apolline
Functii : Îngrijitor pentru Sala Trofeelor

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 2:01 am

Am iesit din camera de zi a Cercetasilor si am hotarat ca e o zi superba pentru explorat.Am iesit din castel si am inceput sa merg gandindu-ma la mama si tata si la prieteni de acasa de care numai stiam nimic de cand am venit la Hogwarts.Am ajuns la "Salcia Batausa" si am observat-o pe Rose intinsa pe iarba cu ochii inchisi.M-am asezat langa si ea a deschis ochii.
-Hei Rose ce faci aici? am intrebat si am zambit.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 2:20 am

Ma speriasem putin cand am auzit fosnetul frunzelor pe care se asezase Eveline. Nu stiam ce se intamplase,dar apoi cand am observat-o ca se asezaase langa mine ma uitam la ea si i-am raspuns la intrebare:
-Hei,buna,Ev! Uite ,eu am cautat un loc unde sa imi dau peste cap amintirile !,am spus razand.
Fata se uita la mine si in timp ce asteptam un raspuns am inchis din nou ochii ramanand cu mintea printre amintiri. Deschizand din nou ochii priveam cerul care acum parea senin,dar nu peste mult timp va avea sa ploua si va deveni ziua de astazi intr-una foarte mohorata.
Ma uitasem in stanga mea si observam "Salcia Batausa" care parea ca e plictisita. "Cu atat mai bine!",am gandit eu. ..
-Tu ce faci?
Mi-am intors privirea spre Ev asteptand un raspuns.

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 2:33 am

-Eu am iesit sa imi limpezesc gandurile si sa iau putin aer am spus razand si m-am uitat la "Salcia Batausa". Auzisem despre ea cum ca e foarte violenta insa nu-mi puteam da seama de ce.
Mi-am intors din nou privirea la Rose care se uita acum la cer.
-Hei Rose am spus si ea si-a intors privirea la mine De ce e "Salcia Batausa" violenta cu toata lumea?
Ma uitam incontinuu la salcie parca in transa si asteptam raspunsul lui Rosalie.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 2:42 am

Hmm,ma gandeam ce pot sa ii spun Evei despre acesti ..copac.Am inceput incet:
-Pai ea a fost plantata special pentru a fi "batausa". Sub acest copac ,pe langa acest copac mai exact se afla niste mici "tunele" daca le pot spune asa...
Nu stiam ce sa ii zic. I-am spus acest lucru apoi m-am uitat la ea si am continuat:
-Da,si eu am venit sa imi limpezesc putin gandurile. Mai aveam nevoie si de putin aer,plus ca ma plictiseam in turn,nu aveam ce sa fac.
Apoi mi-am intors privirea din nou spre salcie,Ev se uita atat de atenta la acel copac. Parea fermecata,sau speriata...Nu stiam de fapt ce simtea...

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 3:04 am

"Hmm tunele..." mi-am zis in timp ce ma uitam la salcie care era linistita.Apoi am zambit m-am ridicat vesela si m-am uitat la Rose.
-Hmm gata cu limpezitul gandurilor.Ce zici incercam ceva extrem? am chicotit si m-am uitat la Rose care ma privea cu ochii mari.Am facut un mic semn cu capu spre salcie.
-Ce zici incercam sa intram in tunel? am intrebat punand mana la barbie si gandindu-ma la o strategie in timp ce asteptam raspunsul lui Rose.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 3:18 am

Ma uitam la Ev ,era abia anul I dar se pare ca totusi avea curaj si dorinta de adrenalina. Apoi i-am raspuns:
-Pai nu cred ca ai vrea sa intri acolo dar daca tu zici....
Apoi ma uitam sa vad ce mai spune acum. Asteptam sa imi raspunda ceva in timp ce ma uitam la "Salcia batausa" care acum parea linistita,dar de fapt nu se stie niciodata... O plictiseala enorma ma acaparase asa ca pana la urma aveam sa fac ceva din moment ce mai era cineva cu mine. Ma gandeam ce e posibil sa facem,apoi mi-am amintit ca inca asteptam la Eveline sa zica ceva in legatura cu salcia,fiindca va fi foarte greu sa trecem de ea,cel putin din cate stiam eu...Cu siguranta va fi! Am privit cu teroare asa-zisa "salcie batausa" si pana acum nu testasem daca era adevarat ce se spune despre ea sau nu...Probabil ca nici nu prea aveam acum in gand sa "verific" daca e adevarat sau nu.

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 3:25 am

" Hai Rosalie unde tie spiritul de aventura?" am intrebat razand apoi m-am uitat la salcie.
"Uite o sa o luam usor ok?Ne apropiem cat putem de mult si vedem ce se intampla si daca chiar nu putem intra in tunel atunci renuntam si venim inapoi aici ne asezam pe iarba si vorbim despre subiecte banale,ok?" am spus usor si am asteptat raspunsul ei.Eu una chiar nu credeam ca o salcie poate fi atat de rea dar totusi nu sunt decat anul I iar ea e anul VI si poate ca stie mai multe si ca a avut experinta.
"Rose daca nu vrei sa sti ca nu o vom face.In fond tu esti la Hogwarts de mai mult timp decat mine si sti mai bine locul" am spus si am hotarat sa tac si sa astept un raspuns din partea ei.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 3:42 am

Ma uitam la Ev care parea cam dezamagita. Bineinteles ca vroiam sa facem ceva mai interesant ,fiindca si eu ma plictiseam ,dar dintre atatea povesti auzite era normal sa fiu putin neincrezatoare. Dar apoi am tras-o pe Ev dupa mine inainte ca sa poata reactiona. Cativa pasi am alergat,dar apropiindu-ma de salcie am mers mai incet,cu pasi aproape lenti,domoli pentru a nu o deranja.
Asa ca mi-am facut si eu si Ev curaj si am inaintat spre salcie. Acum ma gandeam doar cum vom putea trece de ea si sa fim si intregi. Apoi am regretat faptul ca am spus asta:nici bine nu m-am apropiat de salcie,crengile parca s-au trezit la viata,iar una care era mai mare si mai groasa,puternica ma arunca inapoi pana in locul care fusesem mai inainte...

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 4:02 am

-Rosalie!!! am strigat cand am vazut ca Rose fusese aruncata inapoi unde eram mai inainte.Mi-am scos bagheta desi nu stiam nici o vraja care sa ne ajute acum.
Nici bine nu am putut sa ma intorc ca una din crengile groase ale salciei m-a lovit si am scapat bagheta din mana fiind aruncata langa Rosalie.
M-am ridicat si m-am dus la Rose.
-Esti bine? am intrebat-o si ea a dat din cap.M-am incruntat cand am vazut ca putin din roba mea se agatase de creanga care ma aruncase.
M-am uitat inapoi la salcie si am facut ochii cat cepele.
-Ohh..grozav.. am soptit.Bagheta mea era chiar langa salcie.
"Si acum ce fac?" mi-am zis in gand si mi-am pus capul in maini.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 6:56 am

Eram trantita pe spate dar de data aceasta ma enervasem destul de tare si totusi nu m-am lovit incat sa ma doara enorm. Nervoasa si observand ca salcia parca era mai linistita intr-o fractiune de secunda m-am dus dupa bagheta noii mele prietene. Am luat-o si am alergat inapoi in locul in care stateam. Cand sa ma asez am simtit un scurt junghi in spate. Dar nu i-am dat importanta si i-am inmanat fetei bagheta,apoi am rostit:
-Poftim!,apoi un zambet mi se ivi pe fata.
Ma uitam la Ev care se pregatea sa zica ceva,apoi din nou la acea salcie care eu mai mult o numeam "Buclucasa" decat "Batausa". Acum,in fine,sper ca imi va trece durerea rapid,daca nu ,salcia va avea putin de suferit.

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 7:03 am

Ma uitam la Rose cu ochii mari.In loc sa tipe la mine ca eu am fost cea care a avut idea asta care ne-a "aruncat in aer" ea nu a zis nimic si din contra s-a dus si mi-a adus bagheta riscand sa fie lovita din nou.
-M-mersi Rosalie am soptit si am luat-o in brate.Sigur nu se astepta la asta dar in momentul de fata nu imi pasa.
Am observat ca doar pentru o secunda Rose avea o durere in chip dar o inlocui imediat.
-Hei te doare ceva? am intrebat ca sa fiu sigura ca era in regula.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 7:34 am

De data aceasta nu puteam minti fiindca un junghi,de data aceasta mai puternic ma strapunse:
-Aaa,pai da putin spatele,dar e in regula...Cred. Apoi am zambit cat de cat multumita!..
Ma uitam la Ev amintindu-mi ca si pe ea o lovise salcia si am intrebat-o:
-Dar tu?Tu esti bine?...
In timp ce asteptam un raspuns m-am uitat din nou la salcie,care desi parea atat de batrana,era atat de puternica. Am stiut ca puterea nu consta in varsta,dar totusi...Era un copac. Unul foarte puternic. Am chicotit la acest gand care nu mai imi dadea pace.

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 8:04 am

Acum ca Rose adusese vorba chiar ma durea putin capul.Poate ca din cauza cand am aterizat m-am lovit puternic.
-Ahh doar putin capul dar e bine au fost altele mai grele am zis razand.Salcia asta e o adevarata bataie de cap am adaugat si am oftat.Chiar speram sa intru in tunelul acela am zis si am inceput sa ma gandesc.
Rose se uita si ea la salcie ganditoare.
-Oare cum a fost construit tunelul ala daca salcia asta nici la 10 metri de ea nu poti sa te apropi am zis ganditoare.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 8:29 am

-Pai tunelul a fost construit acum mult timp de persoane importante si cu scopuri strict "Secrete"!
Ma uitam la Ev care nici ea nu parea prea bine,si ea se lovise asa ca am spus:
-Mda,probabil ca daca ne mai apropiem odata de ea astazi vom ajunge in Aripa Spitalului in doua secunde asa ca mai bine ne vedem de treburile noastre!,am continuat chicotind.
-Ce ai zice sa stam aici mai departe de Salcie si sa povestim? Ce parere ai? Ai dori sa imi spui cate ceva despre familia ta. Apoi iti voi spune si eu daca doresti.
In timp ce am asteptat raspunsul fetei ma jucam cu bagheta care deodata imi zbura putin cam aproape de salcie. Panicata am intrebat-o pe EV:
-O pot imprumuta putin?.
Ea dadu din cap si imi oferi bagheta,iar eu intr-o fractiune de secunda,inainte ca salcia sa imi distruga bagheta am rostit clar:
-Accio!. Bagheta se intoarse la mine iar o creanga a salciei coborase in van pentru a o distruge. Am zambit multumita si putin malefic...

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mar Oct 19, 2010 11:43 pm

-Vraja asta trebuie so tin minte am spus razand cand bagheta lui Rose a zburat imediat spre ea.
Ma uitam la salcie cand mi-am adus aminte ca aveam de raspuns la niste intrebari.
-A da .. pai imi ador familia.Mama este vrajitoare iar tata Incuiat.Nu i-am intrebat niciodata cum s-au cunoscut cu adevarat.Cand nu stiam despre magia mama mi-a spus ca venise la spital la tata grav ranita iar el a salvat-o.A fost dragoste la prima vedere.Apoi s-au casatorit si la un an a venit pe lume Serena si mai tarziu eu.Serena stia bineinteles despre magia,o mostenise,o avea in sange.Mai tarziu tata a aflat si el despre magie.La inceput a fost un soc pentru el,nu-i venea sa creada dar cu timpul s-a obisnuit si chiar i-a placut.
Am facut o pauza de cateva secunde m-am uitat la salcie apoi la Rose care se uita cu interes la mine asa ca am continuat.
-Cateva zile Serena numai venise acasa iar mama imi spusese ca era in cantonament cu scoala.Apoi intr-o seara o scrisoare a venit.Mama cred ca si-a dat seama pentru ca la pus pe tata sa ma duca in camera mea apoi sa coboare.Am ascultat cum din sufragerie mama ii povestea tatei ca Serena fusese ucisa de Lordul Voldemort si plangea in hohote.Bineinteles eu avand 8 ani m-au mintit ca a murit intr-un accident de masina iar lumea mea se daramase in acel moment.Serena si cu mine era foarte apropiate,ne sprijineam una pe cealalta si o iubeam enorm.Am facut tratamente multe pentru a-mi reveni din soc dar nici acum nu am putut sa uit.Cand mi s-a spus ca eram vrajitoare am rugat-o pe mama sa imi spuna adevarul fara ocolisuri iar ea mi la spus.Desigur am jurat ca ma voi razbuna si ca voi deveni o vrajitoare excelenta.As fi vrut ca si Serena sa fie printre noi azi.
Cand am terminat de povestit am observat ca plangeam.Mi-am sters lacrimile si m-am uitat la Rosalie.
-Si care e povestea ta? am intrebat schitand un zambet.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 12:05 am

Ascultam povestea Evelinei foarte interesata si intrigata. Nu vroiam sa pierd nici-un detaliu din poveste,mi se parea atat de captivant tot ceea ce spunea. Unele lucruri au fost asemanatoare cu ale mele,iar altele total diferite. Oricum ascultam foarte prinsa de poveste,fiindca imi placea foarte mult sa aflu cate ceva despre prietenii mei,iar din moment ce ma imprieteneam cu Ev mi se parea normal sa povestim asa ca am lasat-o sa povesteasca totul iar cand s-a oprit am spus:
-Hmm,deci esti sange semi-pur. Cred ca e grozav sa ai un parinte Incuiat,nu-i asa? Ea dadu din cap in semn de aprobare apoi am chicotit multumita si am inceput :
-Mda,povestea mea e lunga,dar voi incepe cu inceputul...Oricum voi avea multe sa iti povestesc ,dar toate la timpul lor. Acum incep cu mine si familia mea: mai am o sora,Kate,care bineinteles studiaza si ea la Hogwarts,mai am si multe verisoare care se afla aici in scoala..Parintii mei sunt Matilda si Edward Andrews. Amandoi sunt vrajitori,deci prin urmare sunt pur sange. Eu mult timp am trait printre Incuiati,iar acest fapt m-a ajutat sa cunosc lumea lor,de fapt practic faceam parte din lumea lor. Am aflat de la bunica mea ca sunt vrajitoare,iti poti imagina ce soc am avut,dar cu timpul m-am obisnuit. Totusi si acum ma intriga faptul ca mi-au ascuns atat timp identitatea mea adevarata. Pana cand intrasem in anul I eram o Incuiata,asa se presupune,dar acum aflandu-ma in anul VI invat din ce in ce mai multe desprea Lumea Magica si nu ma mai uimesc prea multe lucruri,sau cel putin asa ar trebuie...am zis chicotind. Viata mea petrecuta printre Incuiati a fost frumoasa,iar uneori si acum mai vorbesc cu prietenii mei Incuiati,vacantele mi le petrec cu ei daca pot ,bineinteles. Cam atata despre aceasta viata. Iti voi mai povesti despre fiinte dragi mie imediat,dar momentan vreau sa imi trag putin sufletul...Radeam.
-Si apropo,daca ai nevoie de ajutor,o vraja sau orice altceva sa ma anunti si daca voi putea iti voi oferi ajutorul.

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 12:13 am

Am ascultat povestea lui Rosalie atenta.Sigur mie imi placea sa ascult povestile oamenilor si trairile lor.
-Da chiar as avea nevoie am zis razand. Vreau sa invat tot felul de vraji.Sincer vreau sa invat tot ce tine de lumea asta.
Apoi am mai analizat odata povestea ei si m-am gandit ca probabil prieteni sai Incuiati stiu despre magie.
-Deci prieteni tai din lumea Incuiatilor stiu despre magie?Eu una nu am putut sa le spun nimic.Sigur multi mi-au trimis scrisori prin mama mea intrebandu-ma de ce am plecat,de ce am renuntat la scoala iar eu le-am trimis raspunsuri prin Sasha,bufnita mea.Ei stiu ca am plecat din tara,in Germania la matusa mea pentru a invata acolo.Cred ca daca ar sti unde sunt acum ar ramane cu gura cascata am spus razand si am inceput sa ma gandesc la casa.Imi era dor de toata lumea,desigur,dar Hogwarts e noua mea casa acum.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 12:24 am

-In primul rand as dori sa iti spun ca bineinteles ca prietenii mei Incuiati nu stiu despre lumea magiei. Astfel,as fi pus Lumea Noastra intr-un pericol enorm. Te-as sfatui si pe tine sa nu le dezvalui niciodata acest lucru. Pentru ei trebuie sa ramana un mister plecarea ta.am soptit zambind.
Prietenii mei Incuiati de asemenea imi trimit scrisori si eu le trimit inapoi prin Sabri,bufnita mea. Si desi am mare incredere in ei nu as putea sa le divulg niciodata aceste secrete marete care ne inconjoara pe noi de zi cu zi. In primul rand acest lucru li s-ar parea anormal,iar in al doilea rand nu s-ar abtine sa nu povesteasca mai departe si tot asa. Acest lucru este Interzis Incuiatilor. Si in plus nu pot sa nu ma gandesc ca le-as face rau si lor daca le-as povesti fiindca lumea noastra are anumite reguli care trebuie respectate,iar daca nu le respecti vei fi pedepsit drastic. Dar desigur despre reguli si altele ai invatat si tu cate ceva si vei descoperi tot mai multe pe parcursul sederii tale aici. am imbratisat-o apoi in semn de incuraja,un fel de bun venit in aceasta lume plina de Mister...

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 12:58 am

-Da am inceput sa le invat am zis razand.
Am mai aruncat o privire in jur si apoi m-am uitat iar la "Salcia Batausa" si m-am incruntat.Durerea de cap numai era asa de puternica acum ca nu i-am mai dat importanta.
Incepusem sa ma gandesc la ce mai putem face dar nu imi trecea prin minte nimic.
-Deci ce mai facem acum? am intrebat-o pe Rose sperand ca poate ea ar sti ce sa facem ca sa mai treaca timpul.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 1:11 am

Ma uitam la Eveline care parea foarte interesata sa facem ceva,doar sa nu ne plictisim. Hmm,m-am uitat din nou la "Salcia Batausa" care parea din nou dispunsa sa ne arunce prin aer. Mi-am dat ochii peste cap apoi m-am uitat din nou la Ev si i-am spus:
-Hei,daca vrei vom mai incerca putin mai incolo sa trecem de salcie,dar momentan nu risc...Hmm,ti-am zis ca voi mai continua cu povestea mea...Daca mai doresti sa afli..Ea dadu afirmativ din cap asa ca am continuat multumita:
-Stii,sunt foarte multe lucruri de spus ,dar iti voi spune cat de detaliat pot in cuvinte. Jake,iubitul meu a fost ucis de catre un Devorator fiindca el s-a impotrivit,nu vroia sa devina asa. Am suferit mult dupa el si inca sufer dar de obicei evit acest subiect. Si eu am jurat sa ma razbun odata,iar pana la urma am reust sa il fac pe assasin sa intre la Azkaban. Probabil ca l-as fi ucis dar m-am gandit ca Jake nu ar vrea sa devin asa si bineinteles ca nici familia mea. Asla,puma mea a murit si ea,iar noi eram foarte apropiate,eram ca si cele mai bune prietene. E greu de explicat. Despre aceste doua dragi fiinte mie iti spuneam mai devreme. Iti pot garanta ca le voi purta mereu in suflet, lacrimi cristaline imi curgeau pe obrazul care acum imi era de un rozaliu puternic,dar le-am sters cat de repede am putut, apoi am continuat discutia:
-Sa stii ca imi pare foarte rau pentru sora ta. Si mie mi-ar fi placut sa o cunosc si sa ma imprietenesc cu ea.
Vorbisem din suflet ,foarte sincer...Nu am putut sa nu adaug:
-Si de unde este ea inca te protejeaza...

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 1:29 am

Am observat inainte ca ea sa isi stearga lacrimile ca plangea.Si chiar era trist tot ce spusese.
-Imi pare rau despre Jake si Asla am soptit.Si sa sti ca si ei de acolo de unde sunt au grija de tine.Niciodata sa nu te gandesti ca s-au dus definitiv pentru ca- i-am luat mana si i-am pus-o in dreptul inimi ei - ei sunt aici si mereu vor fi acolo.Si sunt sigura ca Jake este mandru de tine ca l-ai razbunat am adaugat si am lasat capul in jos.
Eu nu aveam cum sa o razbun pe Serena pentru ca din ce imi spusese mama Voldemort a fost distrus.Cu atat mai bine!
Am luat un punct fix si m-am uitat la el aducandu-mi aminte de discutia cu mama.

~~Trecut~~
-Poftim!? am exclamat socata.Serena nu a murit intr-un accident de masina!?Atunci cum a murit!? Stai stiu ce urmeaza sa-mi spui .... cineva din lumea asta a magiei de care vorbesti a omorat-o nu-i asa? am intrebat-o pe mama dandu-mi ochii peste cap.
-Chiar asa imi spuse ea cu lacrimi in ochi Sora ta a murit ucisa de cel mai intunecat vrajitor , Lordul Voldemort si de doi Devoratorii ai Mortii,ucenici sai.Eveline nu te-as mai minti,mi-ai spus sa iti spun adevarul iar eu asta fac.In noaptea in care a fost ucisa sora ta incerca sa salveze pe cineva de Lordul Voldemort dar a murit ea.Cei doi Devoratori - Michael si Santiago - si-au aparat Lordul si au luptat alaturi de el.Sora ta nu avea nici o sansa,ea era una ei 3.Imi pare rau Eveline dar asta e adevarul spuse terminand de povestit si am observat ca plangea.
-Unde sunt? am intrebat furioasa.Devoratorii aia 2?Unde sunt acum?
Mama dadu din cap negativ.
-Nu stiu .. ar putea sa fie la Azkaban,ar putea fi in libertate ... nu stiu.
-O sa ii gasesc eu intr-o zi si o sa-i fac sa plateasca pentru seara aia nenorocita am soptit in timp ce incepusem sa plang.

~~ Prezent ~~

Am clipit de mai multe ori impiedicand lacrimile sa apara apoi m-am uitat la cer.
"O sa va gasesc eu odata si odata" am soptit atat de incet incat nici eu nu prea am auzit ce am spus.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 2:18 am

-Crede-ma ca stiu,stiu ca sunt inca acolo si vro fi mereu si asa este si sora ta cu tine,ea inca traieste ,cel putin pentru tine si pentru parintii tai,care banuiesc ca au iubit-o nespus.
Am ramas putin pe ganduri si mi-am spus doar pentru mine: "Oare cand se va termina cu toate aceste...crime,razbunari?" Probabil ca niciodata. Lumea noastra e plina de pericol . Si asa va fi posibil,mereu! Totusi mereu exista un motiv pentru a se intampla ceva,iar lumea aceasta are sute de motive printre atatea nenorociri. Ma uitam din nou la "Salcia Batausa" si mi-a venit in minte ca nu dupa mult timp voi incerca din nou sa trec de ea,dar pentru a face asta va trebui sa ma pregatesc putin..Cu curajul..

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 3:15 am

Ma uitam mereu la "Salcia Batausa" si ma incruntam de fiecare data.Adica haidee este doar o salcie cu siguranta pot trece de ea.Trebuie sa fie o vraja,un descantec,ceva ca sa numai fie atat de violenta.Sau sa fie o vraja a invizibilitati sau a nu stiu..ceva sa trecem de ea..
-Hei Rose am spus si Rose sa intors sa se uite la mine,Crezi ca e vreo vraja care sa o facem sa trecem de salcie si sa intram in tunel? am intrebat cu un strop de speranta in glas.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   Mier Oct 20, 2010 3:31 am

Dupa intrebarea pe care mi-o pusese Eveline am ramas pe ganduri. Chiar doream sa trecem de ea,dar la ce ma gandisem acum nu ar fi functionat. O vraja de invizibilitate-nici vorba,ne-ar fi simtit. Puteam sa o amortesc dar parca totusi nu vroiam sa fac asta,bineinteles ca nici sa-i dau foc. Nu as fi facut asta nici in ruptul capului. Iubeam intr-un fel "Salcia Batausa" fiindca facea parte din scoala. Apoi mi-am indreptat privirea catre Ev si am rostit:
-Cred ca va trebui sa o facem prin forte proprii ,am chicotit eu. Dar te previn ,daca reusim nu vom putea sta mult acolo.
Apoi am tras-o de brat dupa mine si i-am zis:
-Deci,sa mergem!!!

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Visand cu ochii deschisi   

Sus In jos

Visand cu ochii deschisi
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Hogwarts :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Salcia Batausa-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro