DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Place of dreams.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 10/10/2010
Numar mesaje : 582
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura.
Reputatie : 112
Galeoni : 41
Animal : Caine Bichon - Lily; Bufnita alba - Apolline
Functii : Îngrijitor pentru Sala Trofeelor

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Dum Feb 27, 2011 2:33 am

Eveline se lasa sa cada in locul unde fusese omul inainte.Statu rezemata de copac uitandu-se drept inainte fara sa clipeasca.Nu intelegea ce se intampla si parca nici nu vroia sa inteleaga.
Se pregati sa spuna ceva cand simti ceva din interiorul copacului ca o trage inauntru.Vru sa se ridice dar nu putu si in scurt timp se simti de parca ar fi cazut in gol.
Ateriza tot pe zapada rece.Se ridica soptind "Lumos" si se uita in jur.Era tot in Padurea lui Dean dar nu o vedea pe Rose.Apoi totul ii deveni clar.Exact asa fusese atras si omul acela apoi a disparut undeva prin padure?
Se uita in jurul ei prin zapada pentru a vedea urme de pasi,dar zapada era neatinsa.Fusese de multe ori in padurea asta si mereu i se paruse un loc minunat,dar acum incepea sa se sature sa tot fie despartita de Rose.
Trimise scantei rosii in aer apoi incepu sa mearga usor in speranta ca Rose va aparea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 25
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Mier Mar 02, 2011 2:39 am

Pentru un moment de neatentie m-am indepartat din nou de Eveline si acum nu stiam unde este. Situatia aceasta devenea ciudata: nu avea cum sa dispara asa,de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Unde putea fi acum? Stiam ca nu are chef de glume stupide,ea stie ca mie nu imi plac aceste fapte asa ca deja incepeam sa ma ingrijorez exact cand am observat niste luminite de un rosu trandafiriu in aer. Stiam ca ea este asa ca am privit atenta locul de unde veneau si am Disparut si Aparut acolo aproape instantaneu. Sper doar ca Cercetasa mea prietena era bine. M-am uitat in jurul meu cand am observat-o langa un copac ingrozita de ceva sau ...cineva...
"Ce s-a intamplat?!",am reusit eu sa rostesc alarmata. Ce mai era acum? Nu parea prea bine,cu siguranta ceva a speriat-o si aveam de gand sa aflu ce cand isi va reveni din soc.

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Mier Mar 02, 2011 2:49 am

Eveline incerca sa respire.Incerca sa traga aer in piept,tot repetandu-si ca s-a terminat.Apoi o auzi pe Rosalie.
-Eu .. zise ea scuturand din cap.
-Ce s-a intamplat? o tot auzea pe Rose spunand.Eveline trase aer in piept.
Vazuse intre copaci,il vazuse desi stia,o stia ca nu avea cum sa fie el.Dar cum ii putea spune lui Rose ce vazuse?O va crede nebuna.Ii va spune sa plece imediat de acolo si sa se duca direct in Aripa Spitalului.Ideea plecari din padure nu i se parea lui Eveline rea,dar vazuse ceva ce nu avea sa uite prea usor.
-Eu .. l-am vazut pe .. Cap-de-Mort sopti Eveline si vazu cum Rose devine rigida.Se astepta la reactia asta.Cap-de-Mort disparuse cu ani in urma,si acum auzea de el , plimbandu-se prin padure noaptea.Un soc pentru oricine.
-Nu sunt nebuna,l-am vazut! zise Eveline observand privirea de pe fata lui Rose.Apoi fata dadu din cap,in semn ca o crede si Eveline rasufla usurata.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Mier Mar 02, 2011 3:11 am

Nu am ramas deloc surprinsa de ceea ce imi spunea Eveline. Am trecut odata prin asta cand m-am dus cu Luna in vacanta la mormantul lui Tom Ridlle. Am adoptat o pozitie serioasa si mult mai serioasa am rostit:
"Dar nici nu am zis ca esti nebuna! Stiu ce se intampla. Da,esti confuza-fiindca Lordul nu mai exista,gata...s-a dus. Ceea ce ti s-a intamplat a fost: o iluzie creata de altcineva pentru a iti face rau,pentur a te face sa innebunesti. Cel mai probabil un Devorator al Mortii. Daca e cine cred eu,ma va cauta in curand. A incercat sa te indeparteze de mine,dar planul nu prea i-a reusit datorita scanteilor tale rosii pe care mi le-ai trimis!"
Acum eu paream cea nebuna: Eveline se uita la mine de parca as fi spus cine stie ce,speram sa inteleaga totusi vorbele mele.

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Mier Mar 02, 2011 5:54 am

Eveline ofta luandu-si privirea de la Rose.Pentru cateva momente se speriase,crezand ca Lordul Intunecat se intorsese.Vorbele lui Rose o linistira dar o facura sa se ingrijoreze si mai rau.Cineva ii vroia raul lui Rosalie.
-Atunci nu il vom lasa sa ajunga unde vrea spuse Eveline hotarata si se ridica.Rose o privea uimita pentru cateva secunde apoi rase.
-Mersi zise ea chicotind
-Bun,acum vom inainta.Nu ne vom abate deloc de la drum zise Eveline al fel de hotarata si cele doua incepura sa inainteze.
Moaptea era din ce in ce agitata.Intunericul era foarte apasator incat Eveline crezu ca Dementori erau inca prin apropiere.Se linisti,observand ca nu simte deloc tristete,dar hotara sa faca mai multa lumina.
-Expecto Patronum! striga Eveline si un caine frumos tasni din bagheta ei.Se uita la Eveline apoi incepu sa mearga inaintea lor,luminand toata padurea.
-Pentru mai multa lumina zise Eveline privind-o pe Rose.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Mier Mar 02, 2011 7:36 am

Pentru o secunda nu mi-am dat seama de ce Eveline facuse acest gest-ba chiar credeam ca sunt Dementori pe aproape si nu i-am simtit ceea ce mi s-ar fi parut ciudat- dar Cercetasa ma linisti imediat cu doar cateva cuvinte. I-am zambit multumita pentru asta,dar si recunoscatoare pentru cuvintele de mai devreme: stiam ca e de partea mea,stiam ca imi este o buna prietena,una dintre cele mai bune prietene-dar eu nu voiam sa o bag in toata aceasta poveste cu Porrin asa ca speram din tot sufletul sa nu ne 'ciocnim' de el. Mi-am mutat privirea catre ea si pe o voce sincera,aproape plangacioasa i-am spus:
"Multumesc!",zambind in continuare.

[/center]
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Sam Mar 12, 2011 6:55 am

Eveline ofta si isi ridica privirea spre cer.Incet-incet mai multe stele incepeau sa apara.Chiar si luna se zarea acum.Eveline zambi stiind ca atunci cand Dementori erau prin apropiere cerul era foarte intunecat si aveai o senzatie ciudata de pierdere.Acum ea se simtea bine asa ca stia ca Dementori numai erau in acea padure.Se gandi brusc la omul acela ranit si se intreba oare ce se intamplase cu el.
-Ai patit ceva? o intreba Rose vazandu-i expresia.
-Ma gandeam la cate s-au petrecut aici in noaptea asta mormai Eveline.Dintr-o data se simti obosita.Foarte obosita.Trebuia sa fie trecut de mult de miezul noptii.
-Rose .. putem sa plecam? o intreba ea usor.Patronusul sau disparuse si acum erau iar in intuneric.
-Sigur.Cred ca tot ce ne trebuie acum e un somn bun zise Rose si o lua de mana.Imediat aceasta simti cum ramane fara respiratie si cum se invarte in intuneric.Dupa cateva secunde plamani i se umplura cu aer si fata deschise ochi si vazu castelul in fata.Incepu sa mearga impreuna cu Rose spre el gandindu-se la tot ce se intamplase.
-Sti cred ca am avut probleme cat pentru o viata intreaga zise Eveline pierduta in ganduri.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   Sam Mar 12, 2011 7:48 am

Am dat usor aprobator din cap hotarata sa ne indepartam cat mai repede de Padurea lui Dean . Am luat-o pe Eveline de mana si am Disparut in cateva secunde gandindu-ne ca locul destinatiei noastre este castelul Hogwarts. Odata ajunse in fata castelului Eveline spuse ceva care m-a facut intr-adevar sa ma pun pe ganduri.
Am spus doar un "Da!" scurt ,dar plin de inteles apoi am adaugat pe un ton nesigur:
"Sa stii ca ... asa e!"
Eveline isi indrepta privirea in jos de parca imi citea gandurile si am mai rostit:
"Se pare ca Padurea lui Dean nu a fost un loc de vis,cum credeam noi astazi!"

The end

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Place of dreams.   

Sus In jos

Place of dreams.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Vrajitoriei :: Padurea lui Dean-
Mergi direct la:  

Creati un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit