DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Prieteni neasteptati

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 26/08/2009
Numar mesaje : 766
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Viperini
Reputatie : 132
Galeoni : 399
Animal : Motan Albastru de Rusia - Riry; Caine Shi-tzu
Functii : Vanzatoare "Pete si Caligrafie"

MesajSubiect: Prieteni neasteptati   Lun Ian 17, 2011 2:18 am

OCC:Continua Alice Morris

Un val de fum imi inunda narile facandu-ma sa tusesc puternic.Lumina slaba de afara se piedu total in momentul in care intrasem in cafeneaua destul de slab luminata.Era aproape plina si fiecare incuiat pe care il vedeai avea cate o tigara in mana.Am ramas pe loc pentru o secunda pentru a ma obisnuii cu fumul de tigara si cu lumina slaba si mai ales cu muzica ce era data clar prea tare urmand ca apoi sa imi fac loc printre mese.Eram imbracata precum o incuiata cu o pereche de blugi albastrii si stramti,un tricou cu imprimeuri si niste adidasi mai vechii ce gasisem prin casa de la ultima noastra expeditie cu trenul incuiata pana in Paris la verisoara mea.Incercam sa ii caut prin intunericul acela extraordinar de ciudat pentru o cafenea,insa nu reuseam sa disting prea bine.Atunci o mana ma prinse strangandu-ma puternic.M-am intors zarind o fata foarte familiara.O femeie imbracata in negru blonda cu tenul foarte alb cu parul prins in coada.Era ciudat sa o vad pe Sara imbracata in hainde de incuiata.

"Ce faci masa noastra este in spate!Alec se va supara rau daca nu mergem chiar acum!"Spuse aceasta tragandu-ma dupa ea.

"Arati simpatic in hainele acestea incuiate!"I-am spus incepand sa rad zgomotos.

"Nenorociti de incuiati n-am avut ce face porunca lui Alec!"Mi-a spus aceasta injurand printre dinti.Am inaintat printre mesele extrem de incarcate ajungand in spate unde o multime de oameni cunoscuti ma privira destul de nervosi.Alec statea in mijlocul lor fixandu-ma cu privirea.

"Marie la naiba unde ai fost!"Mi-a spus acesta in timp ce imi facea semn cu bagheta sa ma asez.M-am speriat cand i-am vazut bagheta,insa nu am comentat si m-am asezat repede.

"Imi cer scuze Alec am fost retinuta de niste incuiati,dar nu iti fa griji am avut eu grija de ei!"I-am spus zambindu-i.Alec era cel pe care Lordul Intunecat il pusese sa aiba grija de cei ce ramasesera in urma pentru a avea grija de conacul lui si mai ales sa il anunte in caz ca se intampla ceva in Londra si la Hogwarts.In stanga lui era Jack un devorator ce traia din a ii auzi pe altii tipand sub blestemul Cruciatus,iar in dreapta lui Alec,Sara care era cea mai rece fiinta de pe fata pamantului.Apoi urma Robert,Edward si Emily.

"Lordul Intunecat are probleme grave,iar tu stai sa te joci cu niste creaturii fara minte!"A tipat acesta foarte tare.Am privit speriata la ceilalti oameni din cafenea dandu-mi seama ca ei nu auzisera nimic.Probabil vraja Muffliato sa fie de vina.

"Alec Lordul Intunecat are mereu probleme, plus ca si eu le am pe ale mele!"I-am rapus in timp ce ma ridicasem de la masa pentru a pleca.

"Stai jos Marie!"Mi-a spus acesta cu o privire rece.Emily ma tragea disperata de mana.Nu l-am bagat in seama si am facut cativa pasi.Atunci am auzit precum o soapta."Crucio!" In secunda aceea intreg trupul imi exploda de durere fiecare nerv urla pentru putina indurare.Cu ultimile puteri i-am strigat.

"Opreste-te!"Insa acesta nu dorea savurant tipetele mele de durere.

"Alec la dracu' termin-o stii ca nu a vrut sa spuna asta!Gata te implor!"Am auzit-o pe Emily implorandu-l dupa care se facu intuneric.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Alice Swan in Lun Ian 17, 2011 2:41 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Varsta : 22
Casa : Astropufi
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 17, 2011 2:40 am

Alice statea la o masa, in spatele unei cafenele incuiate, foarte aglomerate. Deloc un mediu placut. Nu intelegea de ce trebuia sa fie asta locul de intalnire pe care il stabilise cu prietena ei din copilarie. La masa alaturata, ceva mai mare, oameni imbracati in negru, si cu expresii faciale asemanatoare asteptau. O femeie blonda se ridica si se indrepta spre usa. Probabil din neatentie, maneca dreapta era prea mult ridicata, si lasa se se vada capul unui sarpe. Al ramase uimita. Devoratori. In aceiasi cafenea in care se afla si ea. Privi catre masa lor. Cel din mijloc vorbea inflacarat, dar totusi, Alice nu auzea nimic. Strecura bagheta afara din buzunar, si sopti incantatia unei vraji inventate de tatal ei, fost profesor de Aparare contra magiei negre, vraja menita sa indeparteze vraja Muffiato. Deodata, toate soaptele care ii umpleau urechile disparusera, fiind singura care ii aude pe cei de la masa alaturata.
La bratul femeii blonde, Al fu surprinsa sa o vada pe Alice Swan, prietena ei viperina. Vestea ca probabil si aceasta este devoratoare o cutremura. Intoarse capul, dar ramase cu urechile ciulite. Asculta cu atentie vorbele devoratorilor, si raspunsurile curajoase ale lui Alice. Dar acestia o numeau Marie. Asculta cu atentie pana cand auzi o soapta: Crucio! Panica o cuprinse. Intoarse capul incet, si vazu ca Alice era cea supusa blestemului. Nu putea sa creada. Trebuia sa o ajute. Rezista Alice, rezista! isi zicea in minte in timp ce se gandea la un plan. Arunca o furculita in generatorul de dupa colt, dupa care toate luminile se stinsera. Prin tipetele alarmate ale clientilor incuiati, se intoarse spre masa alaturata si striga "Stupefy!" catre cel ce o tortura pe Alice.

OOC: Sper ca e bine Don't wanna see auzi la mine, cu furculita Laughing nu am avut nicio idee Very Happy Apropo, numele meu e cu doi de R Wink Morris Very Happy

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 17, 2011 7:29 am

Durerea incepu sa dispara din ce in ce mai repede,iar trupul incepea sa mi se dezmorteasca.Mii si mii de voce se auzeau inaintea mea,insa tot ce trebuia sa fac era sa ma ridic,insa nu reuseam sa imi simt picioarele.Am simtit o mana si o voce soptita.

"Marie!Marie!Sunt eu Em' ridicate!"Imi striga aceasta incercand sa ma ajute sa ma ridic.Emily fusese singura care ramasese aproape de mine si cu siguranta ea imi opri durerea,insa se parea ca nu era asa.Am vazut din nou un jet de lumina al unor baghete.Mi-am ridicat privirea observand un chip foarte familiar care se lupta cu Jack care arunca blestemul "Crucio!" in stanga si in dreapta.Atunci mi-am dat seama ca cea ce imi luase durerea fusese Alice Morris o astropufa de la Hogwarts cu care ma intelegeam foarte bine.Intr-un final m-am ridicat cautandu-mi bagheta gasind-o intr-un final pe sub un scaun al altei mese.Am indreptat-o catre Sarah care o ataca cu un blestem pe Alice.Sarah ma privi in ochi realizand ca o voi ataca.I-am soptit.

"Imi pare rau!"Spunand cu voce tare."Petrifucus Totalus!"Vraja ii atinse pieptul facand-o sa cada la podea intepenita.Robert se duse repede spre ea deoarece acesta din cate stiam eu o iubea in secret.Mi-a aruncat o privire cu ura ca si cum as fi fost cel mai mare inamic al meu.Am ridicat bagheta catre el,insa in acel moment am simtit cum bratul meu ardea de durere.Mi-am ridicat maneca bluzei vazand semnul intunecat cum se misca pe bratul meu producand cateva picaturi de sange.Acesta ne chema,insa nu mai puteam sa fiu acolo pentru el.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mar Ian 18, 2011 2:55 am

Devoratorul care arunca blestemul impietri, iar Alice cazu la podea. Al se piti dupa scaun, pentru a evita alte vraji venite din partea devoratorilor asupra ei, si asculta cu atentie. Un strigat de furie se auzi, iar astropufa simti cum o durere groaznica o cuprinse. Blestemul Cruciatus o ridica in aer, dar lectiile de aparare impotriva magiei negre predate de tatal ei o ajutara, si reusi sa reziste blestemului. Cazu pe jos, si impactul cu solul ii transmise o durere puternica in cot. Se ridica tematoare, si privi atenta in jur, incercand sa distinga forme, pe cat posibil in intuneric. Vazu silueta femeii blonde indreptandu'si bagheta spre ea, dar cazu la pamant. Alice probabil o impietrise. Rasufla usurata. In spatele ei, se auzi un ranjet. Nu avuse timp sa se intoarca, fiindca un brat puternic o apuca de gat, amenintand'o cu bagheta. Alice apuca cu mainile antebratul Devoratorului, si incepu sa traga. Nicio sansa. Din instinct, il calca pe picior cu toata greutatea, si ii impinse un cot in stomac, cu putere. Devoratorul ii dadu drumul, iar Al profita de ocazie si striga: "Expelliarmus" Bagheta ajunse in mana ei, si o baga in buzunarul robei. Apoi, o cauta din priviri pe Alice.

[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mar Ian 18, 2011 4:06 am

M-am apropiat pe cat posibil de Aly incercand sa o feresc de blestemele pe care le aruncam fara sa ma opresc.Stiam prea bine ca Jack tinea vrajile de protectie pentru a nu ramane descoperiti,insa nu aveam ce face trebuia sa il atac si pe el.

"Aly pe Jack lasa-l la urma!"I-am zis aratandu-i cu bagheta catre un barbat ce incerca sa il aduca in simtiri pe Alec care statea impietrit.Atunci am simtit cum un jet de lumina verde trecea fix pe langa mine.Blestemul Avara Kadavra trecuse pe langa mine facandu-ma sa ma cutremur.Robert ma privea cu ochii inrositi si cu o ura arzatoare.Nu imi venea sa cred ca Robert cel pe care il protejasem de atatea ori pentru ca Lordul Intunecat sa nu afle cate lucruri facea el pe la spatele lui acum dorea sa ma omoare.

"Robert!"L-am privit cu ochii rugatoari deoarece nu doream sa ii atac,insa ei nu imi ofereau alta alternativa.Acesta isi ridica bagheta strigand catre mine.

"Avara Kadavra!"Jetul de lumina se apropia atat de repede incat ramasesem impietrita.Atunci am simtit doua maini puternice impingandu-ma.Am cazut lasand jetul de lumina verde sa se piarda in neant.Aly ma salvase.Am ramas acolo pentru cateva secunde incercand sa realizez ce se petrece deoarece eram in stare de soc.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Vin Ian 21, 2011 10:46 am

Al simti doua brate cuprinzand'o si vocea linistitoare a lui Alice in vacarmul din cafenea. Totul era impotriva lor, iar devoratorii nu se inlaturau de la blesteme de neiertat. Un jet de lumina verde zbura pe langa cele doua, dar le rata de aproape. Inima astropufei statu in loc cateva secunde. Nu fusese nicicand intr'o situatie similara, iar antrenamentele cu tatal ei nu o ajutara sa fie pregatita pentru atacuri de genul asta. Un al doilea jet de lumina verde se indrepta spre Alice, iar Al o impinse din fata vrajii exact la timp. Amandoua cazura pe jos si Al simti din nou o durere stradatandu'i intregul trup.
"Alice, trebuie sa plecam de aici! Ramai la pamant, si ai grija!" spuse astropufa. Alice dadu din cap, si facu intocmai...

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Sam Ian 22, 2011 11:46 pm

Nu intelegeam exact ce se petrece asa ca am ramas la pamant incercand sa respir prin jeturile de lumina cand rosii cand verzi.Pe Aly o pierdusem de mult din vedere si tremuram toata.Atunci am simtit o mana puternica de barbat cum se infingea in parul meu ridicandu-ma.Jack ma tinea strans impungandu-mi bagheta in spate.

"Daca nu va potoliti o ucid chiar acum!"Spuse acesta tragandu-ma si mai tare de par facandu-i pe ceilalti sa se opreasca la auzul tipatului meu.

"Emily ucide-o pe nenorocita aia fiindca de Marie o sa ma ocup chiar eu personal!"Mi-a spus privindu-ma cu ochii negrii de sarpe fix in ochii.Stiam din totdeauna cat de mult ma dorea Jack ca iubita,insa niciodata nu indreaznise sa faca nici un pas din cauza Lordului Intunecat.Emily ma privi aproape cu lacrimi in ochi tintind-o pe Alice cu bagheta.Stiam ca totul se sfarsise si mai ales ca totul fusese din vina mea fiindca nu imi pasa daca muream singura persoana de care imi pasa acum era Aly si ca ea sa nu fie ucisa.Am inchis ochii rugandu-ma ca totul sa se termine cu bine,insa atunci am auzit o voce foarte cunoscuta strigand.

"Sectusempra!"I-am parul meu se elibera repede din stransoarea lui Jack facandu-l sa cada la podea plin de sange.Edward venise la mine strangandu-ma puternic in brate sarutandu-ma pe frunte.

"Marie vraja scut a cazut, trebuie sa plecam de aici!"Imi spuse acesta in momentul in care incuiati incepura sa tipe deoarece puteau vedea scena groaznica care tocmai se petrecuse.Am prins-o pe Aly de mana soptind inainte sa disparem.

"Obliviate!"Catre incuiatii ce ramasesera muti privind in gol.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Dum Ian 23, 2011 6:46 am

Al se gasi intr'un vacarm de nedescris. Era speriata, nedumerita, si nu stia ce ar trebui sa faca. Simtise ca moartea se apropia, dar din fericire scapase pe muchie de cutit. Alice veni la ea si o prinse de mana. Al coopera speriata, si o lasa pe viperina sa o duca departe. Simti senzatia cunoscuta a Disparitiei ingemanate. Familiarul tub ca de cauciuc absorbind'o si ducand'o departe, in siguranta. Ateriza pe jos, si impactul cu solul ii transmise iarasi o durere in tot corpul. Deschise ochii si fu surprinsa sa vada ce era in jurul ei...

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 24, 2011 4:05 am

Edward ma tinea atat de strans de mana incat aveam senzatia ca strangerea lui de mana avea sa imi provoace o sangerare.M-am izbit de pamantul moale simtindu-i prospetimea cum imi invada narile.M-am ridicat privind-o pe Aly care si ea inca se dezmeticea.Casa veche si parasita in care Edward si cu parintii lui locuisera se infatisa inaintea noastra.Dupa ce parintii lui murira in Azkaban acesta locuia in casa aceasta ce fusese jefuita si aproape arsa de hoti.Am ridicat-o pe Aly care nu stia unde ne aflam.Edward ne facu semn sa il urmam in timp ce isi ridica bagheta pentru a indeparta scutul de protectie din calea noastra.Casa era atat de mare incat puteai ameti doar privindu-i inaltimea.Toti trei am intrat in casa.Am ramas muta sa vad ca totul era impecabil.Peretii frumos vopsiti,mobila noua geamurile atat de curate inauntru,insa atat de murdare inafara.

"Nu va speriati este doar o vraja de protectie tine departe incuiatii si vrajitorii!"Acesta ne ruga sa luam loc pe una din canapelele rosii din sufragerie in timp ce el facea o cafea.Se intoarse imediat cu cafelele fierbinti punandu-le pe masuta din fata noastra.

"Edward nici nu stii cat de mult as dori sa te rasplatesc pentru ce ai facut!"I-am spus ridicandu-ma strangandu-l puternic in brate.

"Marie stii prea bine ce simt pentru tine si mai stii ca niciodata nu te-as lasa la greu!"Imi spuse acesta privindu-ma fix in ochii.Am ametit pentru o secunda datorita culorii lui de un albastru deschis,insa mi-am revenit repede.Stiam ca Edward simtea pentru mine mai mult descat prietenie,insa eu pentru el nu simteam mai mult de atat.Acesta se apropie de Alice si ii intinse mana.

"Edward Hamilton!"Aceasta ii intinse mana la randul ei zambind.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 24, 2011 5:28 am

Alice statea asezata pe canapeaua din sufragerie. Privea in jurul ei uimita, si se relaxa incet incet. Barbatul care le salvase ii oferi o cafea, dar prefera sa nu bea. Goli ceasca, si o umplu cu apa, folosind bagheta, apoi incepu sa bea, reveindu'si din sperietura, detensionandu'si muschii.
"Edward Hamilton!" spuse barbatul intinzand mana.
Alice ii zimbi, privind in ochii sai albastri, ii stranse mana si raspunse:
"Alice Morris, incantata!" Totusi, o urma de neincredere i se putea observa in glas. Edward era devorator, si Aly era inca suspicioasa. Dar o avea pe Alice aproape, si se simtea in siguranta. In repetate randuri, devoratorii i se adresara viperinei cu Marie, poate asta e numele pe care i'l cunosteau. Al se hotari sa foloseasca acelasi nume, de fata cu devoratorii.
"Marie, imi poti explica si mie ce s'a intamplat?"

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mar Ian 25, 2011 7:40 am

Niciodata nu o auzisem pe Alice adresandumi-se Marie,insa imi doream sa o strang in brate pentru ca facuse acest lucru deoarece devoratorii nu stiau numele meu pe care il foloseam in societate numai Lordul Intunecat si cativa adepti foarte apropiati il stiau.

"Alice crede-ma ca aste o poveste foarte lunga!"I-am spus nestiind cu ce sa incep.Edward se aseza langa noi luand o gura de cafea analizand-o pe astropufa.

"Pentru o astropufa ai curaj berechet si ne-ai fi de folos in randul devoratorilor!"Spuse aceasta vazand-o pe Alice cum se stramba incercand sa il faca sa nu ii propuna nimic.

"Marie daca vrei lasa-ma sa ii povestesc eu!"Imi zise Edward privindu-ma cum numai el stia sa o faca.

"Totul a pornit de la faptul ca Lordul Intunecat a cazut din nou de cand cu razvratirea tuturor Aurorilor de la minister au strans foarte multi adepti,iar noi din pacate ne-am imputinat si Lordul ne-a spus sa ne adunam in grupuri pentru a nu atrage atentia,iar cei cu care te-ai luptat erau echipa noastra printre cei mai buni si loiali adepti,insa Marie nu ea niciodata nu ar putea sa se supuna cu adevarat cuiva e precum patronus-ul ei,elegant si niciodata depinzand de nimeni!"Spuse acesta ajungand langa mine cu o rapiditate de care numai el dispunea.Ma mangaiat pe par trecandu-si degetele prin buclele mele.I-am prins mana prieteneste mana spunandu-i ca de aici continui eu.

"Si Lordul acum are mari probleme se spune ca este in mana a catorva adepti care normal au dorit sa se razbune si desigur noi trebuie sa ii gasim si sa ii omoram pentru a reusi sa intram in gratiile lui!"I-am spus respirand greu lasand-o pe ea sa digere informatia.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mar Ian 25, 2011 9:15 am

Alice nu se simtea prea comod in prezenta lui Edward. Acesta, dupa vorbele lui, era unul din cei mai devotati adepti ai lordului intunecat. Era surprinsa sa afle ca si Marie, cum i se adresa in momentul de fata, apartinea devoratorilor, o zdruncina putin pe astropufa. Asculta explicatiile lui Edward si incerca sa puna totul cap la cap cu grija. Ultimele cuvinte ale Mariei o surprinsera insa:
"trebuie sa ii gasim si sa ii omoram pentru a reusi sa intram in gratiile lui!"
Alice ridica din sprancene, si isi aminti intamplarile de la cafenea.
"De asta a inceput tot taraboiul? Sau...tu chiar ai fi in stare de asta?"

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mier Ian 26, 2011 2:16 am

Stiam ca Alice ma cunostea destul de bine,insa nu stiam ca citeste si ganduri.

"Intradevar tot ce am facut acolo a fost pentru a fi exclusa din grupul acela fiindca nu doream sa salvez pe nimeni si mai ales nu pe el dupa cate mi-a facut!"I-am zis amintindu-mi lucrurile pe care le-am trait alaturi de el.Edward ma stranse de mana prinvind-o pe Alice.

"Alice sa nu fii ingrozita, stii unii dintre noi nu suntem chiar asa de rai, cum ar fi Marie sau eu as putea spune!Il respect pe Lordul Intunecat fiindca mi-a salvat familia de la moarte in vremurile cand incuiatii erau persecutatii si probabil de aceea m-am alaturat lui,insa crede-ma ca nu ii mai datorez nimic mi-am platit cu varf si indesat tot ce a facut pentru mine!"A spus acesta privind catre o poza in care era infatisata o tanara blonda care dansa printre fulgii de nea.Stiam exact ce se intamplase si mi-ar fi placut sa ii spun lui Alice,insa imi era teama sa nu il ranesc pe Edward amintindu-i.

"Alice tu stii de ce il urasc ,ca sa zic asa, pe Lordul Intunecat?"Am intrebat-o pe fata privindu-l pe Edward care imi spunea din priviri sa nu ii spun.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Dum Ian 30, 2011 10:27 pm

Alice statea pe canapea si asculta cu mare atentie cuvintele lui Edward. Se parea ca acesta avea un motiv intemeiat pentru care s'a alaturat lordului intunecat. Si chiar daca acum nu ii datora nimic, era lesne de inteles de ce inca il urmeaza. Cap-de-Mort nu te lasa sa pleci cu una cu doua.
"Alice tu stii de ce il urasc ,ca sa zic asa, pe Lordul Intunecat?" intreba Marie. Alice ridica din sprancene si dadu din cap.
"Nu, dar, mi'ar placea sa aflu si ce te'a facut sa i te alaturi..." spuse astropufa curioasa. Fusese surprinsa sa afle ca Alice e devoratoare, si voia sa ii stie motivele.

OOC:Scuze ca n'am mai continuat aici, lipsa de inspiratie Don't wanna see

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Dum Ian 30, 2011 10:49 pm

Edward ma stranse puternic de umar eliberandu-l repede in secunda in care isi dadu seama ca ma durea.Se plimba putin prin camera,iar apoi izbucni speriindu-ne pe amandoua.

"La naiba Marie cum adica l-ai urat sau mai bine zis il urasti cum poti sa o minti pe fata aceasta in asemeanea hal!"Tipa el nervos.

"Alice nu il uraste aceasta Devoratoare insetata dupa umbra lui,nu il uraste,ci il adora!Il iubeste cum nu a iubit pe nimeni altcineva, nici macar pe Jasper prietenul acela dupa care se ascunde nu il va iubi asa cum l-a iubit pe Cap-De-Mort!"Cand am auzit numele lui un fior trecu prin mine.Alice ma privea ingrozita,iar eu nu stiam ce sa spun.

"Edward te rog inceteaza sa spuii prostii nu este adevarat eram doar o copila care a gresit cazand in mrejele lui atata tot nu stiam ce fac cand mi-am facut Semnul,nu stiam in ce ma bag!"Acesta lua o vaza de pe masa spargand-o puternic de perete.

"Alice tu vezi cum femeia asta minte?Auzi la ea cum sa nu stie in ce se baga!O ba da stiai pentru ca domnul Swan ti-a spus exact sa te feresti de el pentru ca poate sa te faca sa deviii ceea ce tatal tau a devenit pentru ca acest Lord sa nu ii omoare intreaga familie,dar tu nu te-ai dus fix in bratele lui indragostindu-te de el ca o proasta sarutandu-te cu el la fiecare pas!"Tipa acesta tinandu-se de canapea pentru a nu cadea deoarece ametise.Eram atat de nervoasta incat imi venea sa il fac sa simta o durere imensa pe Edward pentru toate cuvintele lui.

"Nu neg Alice si Edward ca da m-am indragostit de el pentru ca era un om fermecator si stiu ca pare ciudat cand spun asta,dar era atat de atent si ma facea sa ma simt precum cea mai frumoasa fata de pe pamant si nu exista moment in care el sa ma faca sa sufar,insa toate aceste jocuri nu erau decat sa ma faca pe mine un Devorator sa ma lege de el pe viata!"Le-am spus facand o pauza.

"Si acum o sa credeti ca ce, nu putea sa ma constranga pur si simplu, sa ma ameninte!Nu era un nenorocit ii placea acel sentiment ca nu il iubesc din frica,ci pentru ca asa s-a intamplat ,savura acel moment pana cand i-am povestit lui de tine Ed' si cat de mult tin la tine si cum aveai grija de mine si de atunci s-a schimbat radical!"Acesta ramase socat de ceea ce ii spuneam

"Tu,crezi ca El dadea doi bani pe parintii tai incuiati ,crezi ca i-a salvat din mainile acelor Devoratori care se distrau fiindca era un om onorabil,nu pentru ca sa te aiba apoi si pe tine sub control si Edward dupa ce semnul s-a aflat pe bratul tau s-a intors acolo de unde i-a salvat si i-a ucis asa cum acei Devoratori nu o faceau!"Aceasta ma privi ca si cum intreaga teorie de viata se darama intr-o clipa.M-am apropiat de Alice tinand-o de mana spunandu-i.

"Alice, te implor nu ma judeca si tu ,nu iti imaginezi prin ce am trecut apoi ca sa scap de el!"Toti trei ramasesem in tacere.Dupa o secunda cineva batu la usa imensa de lemn.

occ:nu e nimic,acum sper ca n-am scris eu foarte mult.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Dum Ian 30, 2011 11:22 pm

Alice tresari puternic cand il auzi pe Edward strigand, si cand il vazu spargand vaza. Asculta cearta celor doi și nu mai stia ce sa creada. Edward parea foarte sigur pe ceea ce spunea, dar Al o cunostea pe Marie, si stia ca poate sa se increada in ea. Viperina se aseza pe canapea si spuseȘ
"Alice, te implor nu ma judeca si tu ,nu iti imaginezi prin ce am trecut apoi ca sa scap de el!"
Alice ii apuca mana, si spuse zambind:
"Stai linistita, A...Marie...nu am niciun motiv, sau drept sa te judec..." Un ciocanit puternic se auzi in usa. Alice intoarse capul speriata catre Edward si intreba: "Astepti pe cineva?"

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Dum Ian 30, 2011 11:40 pm

Nu stiam exact cine putea fi la usa,insa eram atat de ingrozita ca la usa sa nu fie Devoratorii cu care ne infruntasem in cafenea.Stiam sigur ca singurii de care stiam de aceasta casa eram doar eu si Ed'.
"Nu cred ca asteptam pe nimeni mai ales aici!"Spuse acesta facandu-ne semn sa il urmam cu bagheta in garda.Am ajuns in dreptul usii din nou tresarind de o izbitura in usa.Mi-am dat seama ca usa nu avea vizor tipic vrajitoresc.

"La naiba alta data lasa prejudecatile deoparte si puneti si tu un vizor!"Acesta se stramba anuntandu-ne ca va deschide usa.Acesta deschise usa.Inaintea noastra un chip familiar ne zambea.Emily imi sari in brate,iar buclele ei ma acopereau.

"Emily ce ma bucur ca esti tu!"I-am spus fericita.Edward si Alice coborara baghetele fericiti ca nu se intampla nimic.

"Marie si eu ma bucur ca am reusit sa ajung inantea lor!"Toti trei am inlemnit.

"Cum adica inaintea lor?Care lor?Emily ce naiba se petrece!"

"Imi pare rau sa va spun dar cred ca in 10 minute vreo 20 de devoratori se vor afla in fata acestei usii si nu cred ca vom scapa cu viata!"Toti am ramas muti de uimire gandindu-ne ca trebuie sa Disparem cat mai repede posibil.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 31, 2011 1:39 am

Alice rasufla usurata la vederea femeii si stia ca e prietena cu viperina. Isi cobori bagheta si zambi.
"Imi pare rau sa va spun dar cred ca in 10 minute vreo 20 de devoratori se vor afla in fata acestei usii si nu cred ca vom scapa cu viata!" spuse femeia dupa ce o imbratisa pe Marie.
"Poftim?" spuse Alice mirata. "Trebuie sa facem ceva ca sa iesim de aici...daca disparem, nu ne pot gasi."
Emily o privi atenta, ridica din sprancene si spuse:
"Oh, tu esti fata din cafenea. Cum te cheama?"
"Alice Morris"
Raspunse astropufa imediat. "Marie, Edward, ce credeti ca ar trebui sa facem?"

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 31, 2011 9:08 am

"Marie, Edward, ce credeti ca ar trebui sa facem?"Vocea ei imi rasuna in intreg trupul.

"Cred ca ar trebuii sa Disparem chiar acum!"Le-am zis deschizand usa tragandu-i afara.Stiu ca fusese foarte greu pentru Edward sa paraseasca casa,insa nu avea incotro.

"Alice tu mergi cu mine,iar Edward cu Emily!"Am prins-o de mana pe Alice indemnandu-l pe Edward sa o ia de mana pe Emily.

"Padurea Burnham ne vedem acolo imediat!"Alesesem acest loc deoarece stiam ca acolo nu venea nimeni deoarece era un loc pazit de incuiati si mai ales un loc foarte vechi in care puteai sa te ascunzi usor.In cateva secunde am Disparut simtind din nou pamantul sub picioare la cateva secunde.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Lun Ian 31, 2011 10:57 pm

Alice simti senzatia familiara si neplacuta de a fi trasa de un tub ca de cauciuc, si purtata departe. Simtea mana Mariei intr'a sa, si astepta sa vada unde se va duce de acum incolo.
Ateriza pe pamantul tare, si acoperit de iarba marunta. In jurul ei copacii se inaltau, si nu lasau loc luminii sa intre. Alice se ridica cu greu, si o privi pe Marie. Parea ca totul e in regula. Privi alarmata in jur, in cautarea lui Edward si a lui Emily, dar acestia nu erau nicaieri.
"De ce nu au aparut inca?" se intreba Alice.
"Vor veni din clipa in clipa..." spuse Marie ridicandu'se de pe pamant si scuturandu'si hainele.

OOC:Sper ca nu e nicio problema ca ti'am scris replica Don't wanna see

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mar Feb 01, 2011 4:59 am

occ: nu e nici o problema atata timp cat n-ai scris romane cu personajul meu nu am de ce sa ma supar Laughing

bic:Ma enerva la culme faptul ca cei doi nu ajunsera,iar padurea aceea ma facea sa ma simt din ce in ce mai nelinistita.

"La naiba de ce nu mai apar!"Simteam cum doream sa dau cu pumnul in ceva.Alice ma privea putin speriata si nu stia cum sa ma faca sa ma linistesc.

"Alice mai bine hai sa ne instalam aici macar pentru cateva ore pana vor aparea si ei.Scoate te rog din geanta mea cortul si ceva haine de schimb.Aceasta baga mana dupa cort realizand ca ii facusem gentii o vraja de marire.
In cateva minute am instalat cortul intrand in el.

"Alice poti sa te schimbi si sa mananci ceva eu raman afara sa fac vrajile de protectie!"I-am spus iesind afara ridicand bagheta soptind.

"Obscuro,Mufiliato,Protego Totalum,Protego!"

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mier Feb 02, 2011 1:53 am

Alice merse intr'un colt al cortului si isi dadu roba jos. Scoase din gentuta Mariei un hanorac negru si il puse peste camasa. Impaturi roba, si o baga inapoi in geanta. Isi puse bagheta in buzunarul stang al jeansilor negri si isi prinse parul in coada, lasandu'si libere doar doua suvite de o parte si de alta a fetei. Isi dadu bretonul din ochi si iesi afara, impreuna cu gentuta Mariei.
Aceasta era probabil in spatele cortului aplicand in continuare vrajile de protectie. Alice ocoli cortul si o auzi pe viperina rostind incantatiile.
"Cu ce te ajut?" intreba astropufa. "Ai aplicat toate vrajile de protectie cunoscute?"

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mier Feb 02, 2011 9:02 am

"Ai aplicat toate vrajile de protectie cunoscute?"Ma intreba aceasta in momentul in care terminasem.

"Stii ce,nu e rau sa le verifici poate am omis vreuna!Ma duc si eu sa ma schimb si sa fac ceva de mancare cu siguranta Em' si cu Ed' vor aparea din clipa in clipa asa ca te rog sa fii atenta la asta!"Aceata incuvinta din cap.Am intrat inauntru schimbandu-ma repede in niste haine comode si curate.Am cautat prin ghiozdan frigiderul portabil in care pusesem mancarea.Am scos cateva oua cu costita deoarece ma gandeam ca acestea doua erau combinatia perfecta pentru o masa rapida si delicioasa.Adaugam ingredientele vazand ouale cum se rumeneau langa costita.In secunda aceea am auzit doua pocnituri ca sunetele Aparitiei.Am stins repede aragazul alergand in afara cortului.Emily venea cu Edward in carca nu imi dadeam seama daca era ranit deoarece nu avea sange pe trup.Amandoua am alergat inaintea lor.

"Em ce s-a intamplat!"

"I-a venit rau nu stiu ce s-a intamplat a pus mana la inima si in urmatoarea secunda era cazut pe jos!"Impreuna cu Alice l-am ridicat cu ajutorul baghetei si l-am pus pe pat in speranta ca isi va reveni.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Mier Feb 02, 2011 10:38 am

Marie se intoarse in cort, iar Alice isi ridica bagheta si incepu sa rosteasca: "Salvio Hexia, Protego Totalum, Repello Muggletum", iar cu fiecare incantatie rostita, campul de protectie din jurul cortului se cutremura, si stralucea usor. Astropufa se asigura ca totul era bine, si simti mirosul de mancare venind din cort, cand sunetul familiar, facut de cineva care Apare ii umplu urechile.
O vazu pe Emily mergand cu greu, si carandul dupa ea pe Edward. Marie iesi din cort alarmata, si amandoua il luara pe Ed si il dusera in cort, pe un pat. Alice nu putea intelege de ce i s'a facut rau, fiindca nu se vedea niciun fel de rana pe corpul sau. Intoarse capul ingrijorata catre Emily si spuse incet:
"S'a intamplat ceva de ati ajuns atat de tarziu?"

Sus In jos
Alice Swan
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   Joi Feb 03, 2011 11:18 pm

Emily o privi pe Alice intr-un fel fericita ca era implicata in toata chestia asta.

"Chiar nu stiu ce se petrece cu el pur si simplu i-a venit rau si de aceea am intarziat!"Ii spuse aceasta rugand-o pe fata sa o ajute pentru a il pune pe pat.Nu stiam exact se se intampla,insa stiam ca nu era a bine.I-am facut un ceai cald pentru momentul in care se va trezi.Spre fericirea noastra acesta deschise ochii privindu-ne incercand sa zambeasca.

"Edward te simti bine?"L-am intrebat tinandu-l de mana.

"Da e mult mai bine acum durerea a trecut!"Nu stiam exact despre ce durere vorbeste,insa nu doream sa il obosesc.I-am adus ceaiul de tei pe care il preparasem cu putin zahar rugandu-l sa il bea.Acesta nu ma refuza si il bau imediat.

"Edward poti sa ne spui acum ce s-a intamplat?"Il intreba Emily plina de spaima.

"Am grave probleme cu inima si nu vreau sa va sperii,insa voi fi bine promit!"Nu imi venea sa cred Edward bonlav era ca si cum sirul necazurilor nu se incheia niciodata.

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prieteni neasteptati   

Sus In jos

Prieteni neasteptati
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Vrajitoriei :: In vacanta-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit