DarkMark RPG

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Inevitable

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: Inevitable   Dum Feb 27, 2011 8:34 am

Am ramas putin surprinsa de cele spuse de Bell. Ce intorsatura luase ziua de astazi-acum vorbeam linistite,despre un subiect foarte important. Abia acum,cand spunea toate acestea ,mi-am dat seama cat de repede trece timpul,iar fiecare inceput are si un sfarsit. Eu nici nu mi-am dat seama cat de repede a trecut anul VII,cat de repede am plecat dintre soimi-si ca sefa de casa,si ca o colega,lasand pe altcineva in locul meu,o persoana careia ii acordam toata increderea posibila- Emma.
Reveindu-mi din ganduri si amintiri mi-am intors privirea trista catre sefa de casa de la Cercetasi:
"Bell,orice ai face...Ai facut casa ta mandra pe intreg parcursul anilor , ai meritat acest post si il meriti in continuare..Esti sigura ca vrei sa renunti?",am intrebat-o pe o voce plangacioasa.

Apoi am mai adaugat ceva cu o voce plina de speranta:
"Si cand se va termina..vei face ca mine,nu? Vei ramane ca Adult in castel...? Nu vei pleca de aici,nu?"

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 23
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Inevitable   Lun Feb 28, 2011 3:12 am

Cercetasa zambi trista.
"-Nu pot sa parasesc si Hogwarts'ul" raspunse ea.
Asta chiar nu mai putea face; ar fi fost prea de tot. Si asa ii venea greu sa renunte. Dar fiecare lucru - in cazul ei, un lucru bun - are un sfarsit. Perioada ei se incheiase, iar acum incepea ceva nou; spera sa fie la fel de placut. Avea sa ramana ajutor in Aripa Spitalului. Mai mult, verisoara sa, Arwen si fratele sau, Lucas plecau de la Hogwarts. Deci vroia sa candideze pentru postul de profesoara de Transfigurare.

"-Arwen si Lucas pleaca si ei" murmura Bell.
Rosalie ramase putin socata.
"-Dar..de ce?" intreba ea.
"-Au primit niste oferte de munca in Germania" raspunse fata.
"-Ah.." ofta tanara.
"-Stiu..acolo s'au nascut. Si da'ti seama ca abia asteapta sa se termine anul si sa plece" remarca cercetasa.

Stia ca ii va fi greu fara toate rudele plecate; macar ramasese Meredith. Rose terminase si plecase..acum Arwen si Lucas plecau si ei. Avea sa'i fie foarte greu sa ramana singura. Dar stia ca trebuie sa se acomodeze. Nu prea mai avea alta varianta.
"-Si daca Arwen pleaca..cine va lua postul ei?!" intreba Rosalie.
Bell zambi slab.
"-Am sa candidez eu" sopti ea, incet.

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Inevitable   Lun Feb 28, 2011 6:56 am

Am chicotit usor cand am ascultat cuvintele lui Bell,aceasta era fata pe care o stiam eu- puternica si dornica sa reuseasca mereu. Mi-am indreptat privirea catre ea si i-am spus pe o voce serioasa,abia abtinandu-ma sa nu rad:
"Ei,cum adica 'candidezi'? Tu vei lua postul,sunt sigura!"
Se uita la mine si nu stiam ce va spune,dar chiar eram sigura ca asa va si fi. Ei mereu i-a placut ora de Transfigurare,sau cel putin asa stiam eu,iar acum avea ocazia sa fie profesoara la respectiva clasa.

Mi-am mutat brusc privirea catre o armura care mai avea putin si cadea peste mine. M-am cam speriat,dar din fericire m-am dat la o parte exact la timp.
Mi-am mutat din nou privirea catre sefa de Casa de la Cercetasi sa vad ce face...Parea cufundata in propriile-i ganduri.

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Inevitable   Mar Mar 01, 2011 2:13 am

Auzi zanganitul armurii, care cazu zgomotos pe podeaua din dale reci de piatra si isi ridica privirile; se simtea atat de obosita, incat parca reactiona in reluare. Chiar nu stia ce se intampla cu ea..cu intregul ei organism. Parea secat de putere; de parca isi traia ultimele clipe din viata. Poate asa si era..ultimele clipe din viata de eleva. Ei bine, era o diferenta majora.

Rosalie chicoti slab, dandu'si o palma peste frunte.
"-Esti bine?!" o intreba Bell.
"-Dap; scuze de deranj" raspunse tanara, zambind in continuare.
Cercetasa surase slab, ca reactie la zambetul ei, dupa care isi lasa capul in maini.
"-Stiu ca iti este greu" murmura Rose.
"-Nici nu ai idee cat de greu imi este" continua Bell.

Era ca si cum se rupea de ceva drag, pentru a se intalni cu ceva mai drag; greu de explicat. Si mult mai greu de inteles. Nici nu se astepta sa priceapa cineva ceva din palavrageala ei.
"-A venit timpul schimbarilor" remarca Rosalie.
Inchise ochii si zambi; intr'adevar..asa era.
"-Din pacate" raspunse fata.
"-Nu spune asta..schimbarile sunt bune. E bine sa aduci ceva nou in viata ta" ii sopti Rosalie.

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Inevitable   Mar Mar 01, 2011 7:28 am

Am privit-o pe Bell si puteam sa imi dau seama cat ii e de greu. Exact asa am fost si eu cand s-a terminat anul VII si am ramas in scoala doar ca profesoara: stiam ca o etapa importanta a vietii mele ia sfarsit aici,dar nu fara a avea mii de amintiri placute si unele mai putin...placute,insa nu aveam sa regret niciun an petrecut la Hogwarts. De asemenea stiam ca o noua etapa avea sa inceapa curand,iar acum faceam parte din ea-. Mi-am mutat privirea catre Cercetasa din nou intrebandu-ma ce as putea sa ii spun si am chicotit usor rostind:

"Haide,Bell,curaj! Orice ai fi de vei descurca de minune,sunt sigura de asta!"
Nu stiu cat de mult o va ajuta toata palavrageala mea,dar tot ce am spus era din suflet.

[/center]
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Inevitable   Mier Mar 02, 2011 2:11 am

Inchise ochii si zambi; stia ca o intelegea..pentru ca trecuse printr'o situatie asemanatoare. Era greu sa te desparti de ceva greu. Si era si mai greu sa renunti la ceva, pentru altceva..pentru ceva necunoscut. Se incurca in avalansa de ganduri si ofta incet. Rosalie isi indrepta privirile spre ea.

Deschise insa ochii si surase slab. Se simtea ciudat; de parca tot corpul ii cerea sa mearga sa se culce.
"-Te simti bine?" o intreba tanara.
Oare era chiar asa de evident?! Lua o gura mare de aer inainte sa raspunda.
"-Sunt bine" sopti ea.
Desi nu se simtea deloc asa. Si nici Rosalie nu paru sa o creada.
"-Haide..stii ca pe mine nu ma poti minti" chicoti ea.
Zambi slab, si isi dadu ochii peste cap.

Nu vroia sa intre la griji; si nu vroia nici sa ingrijoreze pe altii. Se simtea slabita, si nimic mai mult.
"-Am nevoie de odihna" murmura cercetasa.
Chiar avea nevoie de un somn bun..fara cosmaruri.
"-Sigur e doar atat?!" remarca Rosalie.
"-Dap; sper" ii raspunse Bell, increzatoare.
Vroia doar sa scape de senzatia de ameteala ce i se instalase acum in tot corpul.

[/center]
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Inevitable   Mier Mar 02, 2011 2:17 am

Am observat ca Bell nu este tocmai bine. Nu stiu cum de am facut asta,insa mie mi se pare ca se vede pe ea ca este obosita,asta probabil din cauza ultimelor evenimente si a stresului de care avem noi parte din cauza...ei bine,a celor doi Devoratori ai Mortii. Dar acum stiam ca nu asta este problema, Bell trebuia sa se gandeasca la multe altele in acest moment, cu siguranta la cum va fi la terminarea anului VII. O intelegeam perfect,iar cand am observat-o doar putin mai atenta am rostit cu un suras pe buze:

"Haide,Bell,cred ca este timpul sa plecam din Sala Armurilor si sa mergem in Turnuri!"
Nu stiam ce va spune,insa un lucru era clar: ambele eram obosite,dupa o zi destul de plina,desi fara lupte-ceea ce ma facea sa zambesc linistita la sfarsitul unei zile bune,mai ales cand priveam cum luna pune stapanire pe cerul deja intunecat.

[/center]
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Inevitable   Mier Mar 02, 2011 7:52 am

Cercetasa zambi, ridicandu'se; era cea mai buna decizie luata in acel moment.
"-Dap..ai dreptate" murmura ea.
Se ridicara, si se indreptara spre iesire.
"-A fost minunat" remarca Rosalie.
Bell zambi, privind in jur.
"-Sper sa mai venim aici si cu alta ocazie" raspunse aceasta.
Rosalie aproba incet din cap, dupa care ajunse in dreptul usii.
"-Dupa tine" sopti fata.
"-Dap; ma duc sa ma culc direct" chicoti Bell.
"-Asa sa faci..arati ca o mumie vie" mormai Rosalie.
Cercetasa isi dadu ochii peste cap; poate chiar arata asa.
"-A fost o dimineata perfecta" murmura ea.

OOC: Topic Closed!

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inevitable   

Sus In jos

Inevitable
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Hogwarts :: Sala Armurilor-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit